Новини та ділова аналітика для проактивних

Рейдерське захоплення заводу «Еконія»: Мінюст вирішує, чи поставити «крапку» у справі

10 серпня 2018 — 15:10

Учора, 9 серпня, Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації  при Мінюсті розглянула скаргу ТОВ ПІІ «Еконія» на дії державних реєстраторів, що перереєстрували нерухоме майно компанії на ТОВ «Капітал Інвест Девелопмент» та призвели до спроби рейдерського захоплення заводу.

Про це повідомила прес-служба підприємства, передає Нова Влада.

Під час публічного засідання, в якому взяли участь представник Ради бізнес-омбудсмена, представники громадських та бізнес організацій, Федерація роботодавців України та ЗМІ, члени комісії заслухали обидві сторони.

«Щоб поставити крапку у зазіханні рейдерів на нерухоме майно підприємства, комісія має скасувати незаконні дії державних реєстраторів: Каленчука М.А., КП «Реєстрація нерухомості» (зареєстрував за Анатолієм Тітовим право власності на об'єкт нерухомості на підставі неіснуючої Ухвали суду від 11.01.2007р.), Бондаренко С.С., Черкаська філія державного підприємства "СЕТАМ" (зареєстрував право власності на об'єкт нерухомості за ТОВ «Капітал Інвест Девелопмент» внаслідок передачі об’єкта Тітовим в статутний капітал цієї компанії)», - повідомили в «Еконії».

За словами представників «Еконії», під час здійснення оспорюваної реєстраційної дії державним реєстратором не було здійснено перевірку наданої Ухвали із використанням відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень. Відповідна реєстраційна дія, як і наступні за нею, створили загрозу для права приватної власності Скаржника.

«Обставини, за якими здійснювалися реєстраційні дії, викликали також серйозне занепокоєння Ради бізнес-омбудсмена. Як зауважив під час засідання представник бізнес-омбудсмена Кирил Номінас: «На нашу думку зауваження та аргументи представників рейдерів є не досить розумними та добросовісними. Тривалий час з 2007 року в реєстрі існує інформація про реєстрацію права власності за іншою особою. І казати, що особа про це не знала, і не могла навіть знати, не досить правильно. Немає іншого розумного пояснення, чому вони не могли знати про це (враховуючи велику кількість судових спорів і відкритості даних реєстрів). Просимо вбачати нерозумність контраргументів сторони», - додали в повідомленні.

У свою чергу керівник ТОВ ПІІ «Еконія» Ірина Варагаш зазначила, що має усі підстави підозрювати, що ці реєстраційні дії були ланцюгами для реалізації єдиної запланованої рейдерської схеми.

«Тому ми вимагаємо не тільки відмінити незаконні дії реєстраторів, а й притягнути їх до юридичної відповідальності. Доки ми не розірвемо цей ланцюг, жоден бізнес в Україні не буде захищений від рейдерських атак», - заявила Варагаш.

Позицію «Еконії» підтримали і представники бізнесу та громадських організацій, зазначивши, що поки дії державних реєстраторів будуть «відкривати двері» рейдерам та блокувати роботу чесного бізнесу, доти інвестиційна привабливість країни залишатиметься на низькому рівні та гальмуватиме процес розвитку країни.

Натомість, рейдери замість юридичних аргументів в черговий раз використовували  наклепи та чорний піар проти власника компанії. 

Нагадаємо, 19 липня 2018 року на завод «Еконія» (виробник ТМ «Малятко», «Аквуля», «Чистий ключ», «Йодо») увірвалася група осіб та заявила свої права на майно підприємства. На вимогу поліції вони надали Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його обтяжень.

Як стало відомо пізніше, з метою захоплення підприємства рейдерами за допомогою реєстратора були вчинені незаконні реєстраційні дії в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на підставі Ухвали суду «Про затвердження мирової угоди» від 11.01.2007 р. між Анатолієм Тітовим та колективним промисловим підприємством «Золотоніська меблева фабрика». Ця Ухвала насправді була скасована Ухвалою того ж суду 6.04.2007 року і провадження у справі було закрито.