Новини та ділова аналітика для проактивних

Бізнес-партнер скандального забудовника Репи намагається захопити земельну ділянку і ЖК у центрі Києва?

04 июля 2019 — 13:31

Забудовник ТОВ «Юстіс-Груп» незаконно зареєстрував за собою право користування земельною ділянкою на вул. Столєтова 50-50а, на якій відбувається будівництво ЖК «Річ Хаус», передає Нова Влада.

Про це в ході судового засідання у Верховному Суді України заявив Віктор – адвокат власника земельної ділянки – ТОВ «999».

Відео із судового засідання можна переглянути ТУТ.

В ході судового засідання було озвучено, що «ТОВ «Юстіс-Груп» незаконно зареєструвало за собою право власності на ЖК «Річ Хаус», як на об’єкт незавершеного будівництва, та право безстрокового користування землею, яка належить ТОВ «999». Такі реєстраційні дії зараз оскаржуються у Господарському суді міста Києва.

Згідно із наявними у Нова Влада документами, забудовник не виконує зобов’язань по договору із власником земельної ділянки. Зокрема, ТОВ «Юстіс-Груп» не сплатило зафіксовані у договорі про часткову участь у будівництві 300 тисяч доларів на рахунок власника землі – ТОВ «999».

Нагадаємо, що ТОВ «Юстіс-Груп» будувала ЖК «Річ Хаус» разом із компанією «Рон Стоун», власником якої є Олег Репа – скандальновідомий забудовник іншого довгобуду у Києві ЖК «Шевченківський квартал».

У березні та квітні цього року в рамках журналістського розслідування видання «Слово і Діло» проаналізувало банківські виписки компаній, причетних до будівництва ЖК «Шевченківський квартал», і прийшло до висновку, що гроші інвесторів вказаного житлового комплексу незаконно спрямовувались на будівництво іншого столичного ЖК – Rich House. І до цього, ймовірно, був причетний народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль. 14 квартир у ЖК «Річ Хаус» придбали родичі та підлеглі народного депутата.

У договорі, підписаному між землевласником та забудовником у 2016-му році, землевласник мав отримати 300 тисяч доларів та 7% від площі збудованих квартир. Є додаткова угода – в ній написана сума і строки виплати коштів в забезпечення виконання договору.

Натомість, ТОВ «999» не лише не отримала обіцяні кошти, а й отримала на своїй земельній ділянці проблемний довгобуд «Річ Хаус», який мав бути зданий в експлуатацію ще у 2018-му році.

Зараз ТОВ «999» намагається у судовому порядку змусити забудовника виконати умови договору.

У свою чергу, адвокат ТОВ «Юстіс-Груп» Олена Мамедова (яка також є адвокатом народного депутата Валерія Дубіля) заявила, що забудовник планував підписати додатковий договір із власником землі – лише після отримання декларації про початок будівельних робіт.

«27 грудня 2016 року був укладений договір про часткову участь у будівництві. В ньому вказано, що орієнтовна площа об’єкту 12 тис. кв. м. А точна площа об’єкта буде відома після отримання декларації про початок будівельних робіт. Але пізніше ми виявили, що ТОВ «999» вже отримав цю декларацію у жовтні 2016 року. І цим порушив наше право. І тому стало питання про виплату цих коштів», – зазначила Олена Мамедова в ході судового засідання.

Разом з тим, судді Верховного Суду задали Мамедовій ряд запитань, щоб зрозуміти, чи підкріплені слова адвоката документальними свідченнями:

- А де це прописано в договорі? Чи це ви так собі придумали?, – запитав головуючий суддя Верховного суду України Сергій Могил.

- Ми вважали, що це буде застава в майбутньому, – відповіла адвокат. – Це як протокол про наміри про те, що ця сума буде сплачена у майбутньому. Вважаємо, що суди перших інстанцій правильно трактували договір, проаналізувавши правову природу договору.

- Ви так красиво говорили. Де це все написано в договорі? Про наміри?, – задала уточнююче запитання суддя Н. Волковицька.

- Підписуючи даний договір, ми для себе зробили висновок…

- Де написано про новий договір?

- Немає цього в договорі, – відповіла Олена Мамедова.

Щоб більш детально ознайомитися із матеріалами справи суддя Сергій Могил оголосив перерву у засіданні до 15:40 23 липня.

Антигерои Украины