Новини та ділова аналітика для проактивних

Нова технологія через шкіру може виявляти та контролювати кількість випитого людиною алкоголю

08 лютого 2022 — 20:00

Нова технологія може вимірювати та контролювати кількість випитого людиною алкоголю, щоб його надмірне вживання не призвело до негативних наслідків, повідомляє видання Open Access Government.

Команда з Департаменту біоповедінкового здоров’я Університет штату Пенсильванія (США; Penn State) використали нову технологію для свого дослідження, щоб краще розуміти наслідки вживання алкоголю.

Нову технологія представляє собою датчики, які можна носити на руці чи нозі. Вони виявляють, коли вживання алкоголю призводить до негативних наслідків – шляхом вимірювання рівня інтоксикації через шкіру.

З огляду на загальні рекомендації щодо споживання алкоголю, рівень сп’яніння людини залежить не тільки від кількості випитого напою, але й від вмісту алкоголю в цих напоях та інших факторів. Більше того, не існує єдиного нормального рівня споживання для всіх.

Дослідники з Penn State в США встановили, що ці датчики допоможуть визначити рівень алкоголю в організмі людини. Їх вдягають на щиколотку чи зап’ястя, за допомогою них можна визначити концентрацію алкоголю через непомітну кількість поту людини. А також можна виміряти рівень інтоксикацію організму, яке може призвести до негативних наслідків.

Як заявляють розробники, вимірювання концентрації алкоголю через шкіру, за допомогою трансдермальних датчиків концентрації алкоголю, може надати більше даних про рівень сп’яніння людини, ніж результати алкотестера або вимірювання споживання алкоголю самостійно. Вони також є простішими у використанні, ніж інші доступні методи для вимірювання споживання алкоголю, такі як алкотестери та аналізи зразків крові.

Ці датчики здатні відстежувати максимальний рівень сп’яніння людини, швидкість сп’яніння та скільки алкоголю було в їх організмі, і як довго.

Це пояснюється тим, що алкотестери та трансдермальні датчики мають різне застосування. Алкоголь виводиться через піт повільніше, ніж через дихання. Кількість алкоголю в диханні людини майже ідентична вмісту алкоголю в крові, а кількість алкоголю в поті людини трохи менша.

Хоча алкотестери забезпечують точнішу та швидшу оцінку сп’яніння, трансдермальні датчики можуть забезпечити більш чітку візуалізацію всієї історії вживання алкоголю людиною протягом дня.

Крім того, алкотестери не можуть визначити, скільки людина випила, як швидко вона випила певну кількість алкоголю та скільки часу алкоголь залишався в її організмі, а трансдермальні датчики все це фіксують.