Новини та ділова аналітика для проактивних

Одіозний суддя Верховного суду Сергій Могил став на захист бізнесу Дубіля?

01 августа 2019 — 11:57

Суддя Верховного Суду України (ВСУ) Сергій Могил відмовив у задоволенні позову власника земельної ділянки у центрі Києва ТОВ «999» до забудовника ТОВ «Юстіс-груп». Власник подав позов до забудовника щодо невиконання ним умов договору участі у будівництві та не сплати $300 тис.

Рішення ВСУ було озвучено у ході судового засідання 30 липня 2019 р., передає Нова Влада. Відео із судового засідання можна переглянути ТУТ.

Як випливає із матеріалів судової справи, згідно договору, підписаному між землевласником (ТОВ «999») та забудовником (ТОВ «Юстіс груп») у 2016 р., землевласник мав отримати $300 тис. та 7% від площі збудованих квартир. Натомість, ТОВ «999» не лише не отримала обіцяні кошти, а й отримала на своїй земельній ділянці проблемний довгобуд – ЖК «Річ Хаус», який мав бути зданий в експлуатацію ще у 2018 р.

Нова Влада вже повідомляла, що у ході минулого судового засідання з’ясувалося: для того, щоб ввести в оману власника землі, забудовник створив фірму-двійника – ТОВ «Юстіс-груп» (код ЄДРПОУ 41053959), назва якої звучить так само, як ТОВ «Юстіс груп» (код ЄДРПОУ 39991746).

Кошти на будівництво ЖК «Річ Хаус» (Rich House) через компанію-двійника ТОВ «Юстіс-груп» перераховувалися із іншого об’єкту незавершеного будівництва – скандальновідомого довгобуду ЖК «Шевченківський квартал». Це з’ясувалося у ході циклу журналістських розслідувань видання «Слово і Діло». Зокрема, за даними журналістів, схему виведення коштів із ЖК «Шевченківський квартал» в ЖК «Річ Хаус» організував Олег Репа, який курував будівництво на обох об’єктах. І до цього, ймовірно, був причетний народний депутат VIII скликання, заступник голови партії «Батьківщина» Валерій Дубіль.

На умовах анонімності люди, які були знайомі з фігурантами справи, розповіли Нова Влада, що саме Валерій Дубіль начебто запросив Олега Репу взяти участь у будівництві ЖК «Річ Хаус». Мовляв саме тому договори могли підписуватися в офісі Валерія Дубіля. Там же велися і переговори стосовно розвитку даного об’єкту.

Як раніше з’ясували журналісти на користь даної інформації свідчить низка збігів. Видання «Слово і Діло» писало, що родичі Валерія Дубіля вклали майже 18 млн грн у квартири ЖК Rich House. При цьому, вони не змогли пояснити походження цих коштів. Пан Дубіль не захотів коментувати участь своїх родичів у цьому будівництві й проігнорував запитання журналістів, поставлені йому письмово. Як писали журналісти, саме за такою схемою відбувається легалізація коштів, отриманих нечесним шляхом.

До речі, Спеціалізована антикорупційна прокуратура якраз вже порушувала низку кримінальних проваджень проти Дубіля. Депутата підозрюють у вчиненні шахрайських дій, незаконному заволодінні майном підприємств (рейдерство), декларуванні недостовірної інформації та незаконному збагаченні.

За даними видання «Слово і Діло», згідно даних банківських виписок, ТОВ «Юстіс-груп» протягом 2017-2018 рр. перерахувала 1,1 млн грн на користь рекламної агенції «ОСА» «за розміщення реклами на зовнішньому носії». Але рекламувався не житловий комплекс, а програма «Новий курс», яку тоді анонсувала партія «Батьківщина».

Як писали журналісти, ТОВ «Юстіс-груп» захопив земельну ділянку на провулку Стратегічному, 23 – поруч із місцем будівництва житлового комплексу Rich House. Коли власники земельної ділянки звернулися до поліції і подали до суду на рейдерів за ст. 356 ККУ (самоуправство), інтереси ТОВ «Юстіс-Груп» представляла Олена Мамедова, яка також є адвокатом Валерія Дубіля.

2_3.jpg

3_1.jpg

Олена Мамедова одночасно надає адвокатські послуги і ТОВ «Юстіс-Груп», і Валерію Дубілю

Разом з тим, для захисту Дубіля у судах також задіяні кадри «Батьківщини». Зокрема, як писала Нова Влада, його інтереси у суді стосовно спорів в агробізнесі представляють колеги по партії: Віталій Нестор – голова Центру захисту Киян, створеного за ініціативою «Батьківщини». А Юрій Власенко, який очолює юридичний відділ «Центру захисту Киян», із невідомих причин навідується до кабінетів суддів перед засіданнями по справі рейдерського захоплення агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» (компанія, яку наразі контролює Валерій Дубіль). Після таких зустрічей суддя Шостого апеляційного суду Володимир Мельничук виніс рішення на користь компанії, яка належить Дубілю.

1_2.png

Віталій Нестор перед судовим засіданням у Шостому апеляційному суді міста Києва, 14 травня 2019 року

І Юрій Власенко, і Віталій Нестор є довіреними особами Юлії Тимошенко у місті Києві.

Нагадаємо, що ГПУ розслідує факти внесення коштів на рахунки партії «Батьківщина» підставними особами напередодні першого туру президентських виборів 2019 р. Генеральний прокурор Юрій Луценко називає Валерія Дубіля одним із організаторів масштабної схеми підкупу виборців, з задіянням послуг технологів, у тому числі с РФ.

Також раніше громадські активісти запідозрили суддю ВСУ Сергія Могила, який прийняв рішення на користь «Юстіс-груп», у вчинені недоброчесних дій. Наприклад Громадська рада доброчесності у своєму висновку констатувала, що Сергій Могил – недоброчесний суддя.

А активісти Центру демократії та верховенства права CEDEM засумнівалися у тому, що задекларовані мільйонні статки судді відповідають його доходам.

«Також Могил, будучи секретарем Вищої Палати Господарського суду, був причетний до передачі справ іншим суддям без застосування системи автоматичного розподілу. Могил був головуючим у складі колегії суддів, яка прийняла постанову, що, як наслідок, дозволяла підприємству орендувати державні землі за заниженою ціною», – зазначили активісти.

Антигерои Украины