Новини та ділова аналітика для проактивних

Справа про шахрайство забудовника Репи: для будівництва ЖК «Річ Хаус» використовувалися фірми-двійники

25 июля 2019 — 11:59

Під час будівництва столичного елітного житлового комплексу «Річ Хаус» забудовник використовував фірми-двійники (ТОВ «Юстіс-груп» і ТОВ «Юстіс груп»), щоб не виконувати умови договору про будівництво перед власником землі – ТОВ «999».

Про це стало відомо в ході судового засідання Верховного суду України, який розглядає скаргу ТОВ «999» на рішення судів першої та апеляційної інстанцій, якими позивачу відмовили у стягненні з ТОВ «Юстіс-груп» коштів по договору, повідомляє Нова Влада.

Відео із судового засідання можна переглянути тут.

Згідно договору, підписаному між землевласником (ТОВ «999») та забудовником (ТОВ «Юстіс груп») у 2016 р., землевласник мав отримати $300 тис. та 7% від площі збудованих квартир. Натомість, ТОВ «999» не лише не отримала обіцяні кошти, а й отримала на своїй земельній ділянці проблемний довгобуд «Річ Хаус», який мав бути зданий в експлуатацію ще у 2018 р.

«Договором чітко передбачений обов’язок відповідача сплатити позивачу кошти до 7 липня 2018 року. Обов’язок відповідача сплатити кошти позивачу є дійсним та чинним, позовів про його недійсність не пред’являлось, – зазначив адвокат ТОВ «999». – Не зважаючи на це, суди відмовили позивачу у стягненні коштів через те, що, на їх думку, вказане вище положення договору порушує не зазначений у жодному законі «принцип пропорційності» і судам не зрозуміло, що то за кошти, обов’язок платити які передбачені договором».

В ході судового засідання з’ясувалося, що для того, щоб ввести в оману власника землі, забудовник створив фірму-двійника – ТОВ «Юстіс-груп» (код ЄДРПОУ 41053959), назва якої звучить так само, як ТОВ «Юстіс груп» (код ЄДРПОУ 39991746).

«У 2018 році шляхом обману зі сторони забудовника щодо власника землі було перепідписано нову редакцію договору на будівництво житлового комплексу «Річ Хаус». В результаті права на будівництво опинились у нової фірми: назва майже така ж, а код інший – було ТОВ «Юстіс груп», а стало ТОВ «Юстіс-груп». Директор ТОВ «999» через власну неуважність підписала договір з цією новою (як виявилося пізніше) компанією», – пояснив адвокат.

Використовуючи фірму-двійника, зловмисники намагалися уникнути виконання договірних зобов’язань перед власником землі.

«Зараз на нашій ділянці стоїть незаконний шестиповерховний довгобуд. Щоб знести його, потрібно 500 тисяч доларів. Де нам їх взяти?», – задає риторичне запитання власник землі.

Тому розглядається питання звернення до правоохоронних органів, позаяк будівництво на ділянці зупинене, документи забудовником не оформлені належним чином, власник землі має багатомільйонні збитки, а все це є наслідком несумлінності осіб, які стоять за забудовником, обману та підробки документів.

«Юстіс-Груп» тісно співпрацює із ВКФ «Фарби України» – замовником будівництва ЖК «Шевченківський квартал». Причина такої тісної співпраці – те, що, ймовірно на обидві компанії можливо вплив має скандальновідомий забудовник Олег Репа. Анастасія Клочко (засновник ТОВ «Юстіс-Груп») та її дочка Олена Клочко (директор ВКФ «Фарби України») скоріш за все не є особами, що приймають реальні рішення. Див. нижче ілюстрацію взаємозв’язків між компаніями.

shema_kompanii.png

Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на ЖК «Річ Хаус», позаяк він є речовим доказом у кримінальному провадженні стосовно шахрайських дій під час будівництва ЖК «Шевченківський квартал». В рамках журналістського розслідування видання «Слово і Діло» з’ясувало, що для будівництва ЖК «Річ Хаус» використовувалася частина коштів інвесторів ЖК «Шевченківський квартал». І до цього, ймовірно, був причетний народний депутат від «Батьківщини» Валерій Дубіль. 14 квартир у ЖК «Річ Хаус» придбали родичі та підлеглі народного депутата.

Адвокат ТОВ «Юстіс-груп» Олена Мамедова (яка також є адвокатом народного депутата Валерія Дубіля) відмовилася давати будь-які коментарі з цього приводу.

Разом з тим, вона попросила суд заборонити журналістам вести відеозйомку судового засідання. Натомість Верховний Суд наголосив, що дане судове засідання є відкритим, а тому не потребує отримання якихось дозволів для його фіксації.

Головуючий суддя Верховного Суду України Сергій Могил оголосив перерву у судовому засіданні до 30 липня 17:30.

Зазначимо, що судді Верховного Суду уже втретє переносять засідання по даній справі, посилаючись на те, що їм потрібно більше часу на ознайомлення із матеріалами справи. Адвокат ТОВ «999» подавав клопотання, щоб дану справу розглядала Верхня Палата Верховного Суду.

«Вирішення цієї виключно правової проблеми потрібно для вирішення даної конкретної справи, так і необхідне для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики в Україні, тому я подав клопотання про передачу даної справи на розгляд до Великої Палати Верховного суду», – пояснив захисник ТОВ «999».

Незважаючи на це, головуючий суддя Верховного суду України Сергій Могил оголосив рішення про відмову у задоволенні цього клопотання.

Антигерои Украины