Новини та ділова аналітика для проактивних

Перевірка колишнього ректора ОНМедУ Запорожана виявила порушення на 220 млн грн

10 октября 2018 — 13:07
Перевірка колишнього ректора ОНМедУ Запорожана виявила порушення на 220 млн грн

Міністерство охорони здоров’я України завершило опрацьовувати Акт перевірки додержання статуту та умов контракту екс-ректором Одеського медуніверситету Валерієм Запорожаном, - повідомили у МОЗ.

Зокрема, Валерій Запорожан витратив на свою кафедру більшість закупівельного бюджету медичного університету - 220 мільйонів грн. Закуплене за ці кошти обладнання використовувалось не для навчання, а для надання платних медичних послуг.

Перевірка тривала в Одеському медичному університеті з 13 липня по 27 серпня 2018 року. В результаті були виявлені грубі порушення колишнього керівництва університету:

«Більшість медичного обладнання (на суму 220 млн грн з 334, 67 млнгрн), закупленого для кафедри Акушерства та гінекології № 1, не задіювалося безпосередньо в навчальному процесі, а використовувалось для надання платних медичних послуг у Гінекологічному відділенні Багатопрофільного медичного центру», - сказано в повідомленні.

Перевіпка виявила нецільове використання щонайменше 816,7 тис грн. Згідно з штатним розкладом, оплата праці відбувалась за рахунок спеціального фонду, водночас, платних послуг на таку суму не надавалось.

Також виявлено, що ТОВ «Науковий парк «Біометричний інноваційно-технологічний кластер «Бітек», одним із засновників якого є Одеський національний медичний університет, знаходився на території медуніверситету без відповідного договору оренди.

В МОЗ нагадали, що 17 липня достроково розірвали контракт з Валерієм Запорожаном. Після чого він та його поплічники неодноразово намагались отримати владу над університетом у незаконний спосіб.

Після чого, як повідомляла Нова Влада, екс-ректор ОНМедУ Запорожан заблокував фінансові операції і вибори ректора, а саме за допомогою судових позовів, ухвал судів та інших бюрократичних процедур фактично було заблоковано всі фінансові операції ОНМедУ, в тому числі соціально важливі і обов'язкові виплати зарплат, стипендій і оплату комунальних послуг.

Антигерои Украины