Новини та ділова аналітика для проактивних

Адвокат скандального забудовника ЖК «Шевченківський квартал»: Репі заборонили навіть з’являтися в офіс продажів

Олег Репа
Олег Репа

Олег Репа – один із найзагадковіших фігурантів кримінального провадження №1-кс-21286/19 щодо шахрайських дій при забудові проблемного довгобуду ЖК «Шевченківський квартал» у місті Києві. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, раніше в органи досудового слідства звернулися 43 інвестори ЖК «Шевченківський квартал», яких слідство визнало постраждалою стороною. Правоохоронці встановили, що сумарно тільки цим інвесторам було завдано збитків сукупно в сумі 22 млн грн. Зараз справу розглядає Печерський районний суд міста Києва. Про що раніше повідомляла Нова Влада.

У свою чергу адвокат Олега Репи – Олег Паламарчук – відповів на запитання Нова Влада про деталі цієї гучної справи.

- Що Олег Рєпа зробив для того, аби  проект будівництва ЖК «Шевченківський квартал» був успішно завершений та зданий в експлуатацію?

- Я на це питання докладно і достеменно не відповім, оскільки я не будівельник та я не вивчав такого ступеня питання але я знаю про те, що відбуваються постійні переговорні процеси, як і з коледжем будівельним, який є власником земельної ділянки, стосовно добудови гуртожитку 4-ої секції та виділення квартир під гуртожиток для студентів і працівників. Постійно відбуваються зустрічі робочих груп в КМДА.

Мені відомо про його (Рєпи – Ред.) постійні зустрічі з інвесторами, де вони вирішують всі ці питання добудови. І тому я знаю, що вони налаштовані на те, щоб його добудувати і все можливе зробити. Є певні об’єктивні причини, про які дуже довго можна говорити, чому не побудовано до цього часу. Це – як об’єкт господарської діяльності, то є якісь об’єктивні економічні причини для цього. Є певні суб’єктивні причини, наприклад, і та ж політична заангажованість певних місцевих депутатів, про які не хотілося б говорити. Тому все разом і створило таку ситуацію, не дуже приглядну нібито на перший погляд.          

- Чи бачите ви шляхи вирішення проблем ЖК «Шевченківський квартал»? Які саме?

- Я ж говорю, що постійно приймаються кроки з його боку, наскільки мені відомо. Постійно приймаються певні заходи для того, щоб це питання вирішити й будувати та добудувати. Але знову ж, є певні перешкоди – я вже неодноразово про це говорив.

Майже рік вже арештований цей об’єкт органами досудового розслідування, які вбачають там певну незаконність. І як він його може добудувати, якщо об’єкт вже рік заарештований. В останній ухвалі суду від 12 квітня, в якій йдеться про застосування обов’язків, йому (Рєпі – Ред.) навіть заборонено туди з’являтися. В офіс продажів і т. д.

Тобто з одного боку вони кричать, що Рєпа не хоче добудовувати, а з другого боку самі ж йому перешкоджають в цій діяльності. Я вже не говорю про судові процеси про знесення. Вони тривають ще з 2015 року і успіхом для тої сторони вони не завершились, тому що всі ці бажання тої сторони вони відбувалися в судах і суди приймали правильні рішення з цього приводу.

- Яку участь у будівництві та реалізації проекту ЖК Шевченківський квартал Олег Репа приймає станом на зараз?

- Ну, я ж говорив, він намагається здійснити кроки по розблокуванню арешту з будівлі. Я особисто брав участь у засіданнях, де ми скасовували, на мій погляд, такі необґрунтовані рішення суду про арешт. Але закон дозволяє слідчому і прокурору тисячу раз накладати арешт.

Після того, як ми скасовуємо, вони знову ідуть і повторно з таким же самим клопотанням, майже з тими самими аргументами, з тими самими доводами. І суди не те що йдуть на поводу, вони просто не встигають нормально вивчити матеріали, розібратися в ситуації і приймають рішення про накладання арешту. Тобто, звичайно, все це робиться, але, кажу ж, по останній ухвалі Рєпі заборонено навіть туди звертатися.

Тобто є певні об’єктивні причини, які цьому перешкоджають, в том числі – і слідство. Знову ж таки, ніхто не говорить про такий факт, що слідством вилучена вся документація, яка була підготовлена для подачі у відповідні компетентні органи для введення в експлуатацію секцій житлового кварталу.

Вони вилучили і не віддають. І ніякі наші спроби через суд, або якимсь іншим чином, отримати назад оригінали цих документів (там – і містобудівні умови, і затверджений детальний план території, тобто все це вилучено в матеріалах справи і знаходиться у слідства).

- Все ж таки, чому Олег Рєпа не виконав обіцянок стосовно темпів будівництва, які давались під час зустрічей із інвесторами в 2017, 2018, 2019 роках?

- Хто конкретно винен, на це питання неможливо відповісти, тому що це – господарська діяльність. З 2014 року у нас в країні відбулися певні події, які вскрилися не тільки в проблемній ситуації «Шевченківського кварталу». Таких об’єктів є безліч. Це є і економічна криза, це і зміна курсу долара. Це і політичні певні перешкоджання. Це якась певна зацікавленість.

Я тільки можу гадати, я ж не знаю. Із 4-х секцій там побудовано вже три. Може комусь цей об’єкт цікавий для добудови. Але ніхто об’єкт не кинув – ні Рєпа, ні компанія, яка є забудовником, я ж говорю, що постійно приймаються дії, направлені на те, щоб всі свої обіцянки, всі свої обов’язки по забудові, по виконанню угоди з власником земельної ділянки, виконати. Там є безліч моментів, про які не хотілося б говорити. І можливо, немає сенсу цього робити.