Новини та ділова аналітика для проактивних

Переможцем конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech «Джерело інновацій» стала роботизована рука-протез

13 жовтня 2020 — 10:50

У рамках 29-ї міжнародної медичної виставки Public Health 2020 пройшла фінальна частина Першого конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech Джерело інновацій. 

Як повідомляє кореспондент Нова Влада, у фінал конкурсу вийшли п’ять стартапів, яких журі у складі відомих науковців та бізнесменів відбирало з поміж декількох десятків претендентів на протязі вересня 2020 року. Мета конкурсу: розвиток українського ринку біомедичних інновацій, здатних поліпшити методи профілактики, лікування, діагностики захворювань, підвищити якість охорони здоров’я.

Перше місце по результатам голосування журі зайняв стартап з виробництва роботизованих протезів-рук з штучним інтелектом. Загалом топ-5 проектів переможців в залежності від набраних балів зайняли наступні місця:

1. Біонічний роботизований протез-рука Esper hand компанії Еспер Біонікс. Esper hand – це перший IoT (інтернет речей) протез зі складним програмним забезпеченням, розроблений з використанням Machine Learning підходу (штучний інтелект). Розробка включає набір датчиків, можливість фільтрації сигналів та систематичне оновлення хватів та алгоритмів обробки сигналів. Він розпізнає активність людини і підлаштовує хват до відповідної ситуації, зменшує час необхідний для навчання, підвищує точність управління і забезпечує інтуїтивне керування протезом.

2. «Живі» кардіоімпланти Geron Core. Інноваційна розробка, яка дозволить замінити штучні кардіоімпланти на так звані «живі» – з власних клітин дитини створюється власна «жива» тканина для імпланту.

3. Програмно-апаратний  комплекс Crunch.Tips для процесу реабілітації пошкоджених кінцівок (компанія «Фісон»). Crunch.Tips – це насадки (сенсори) на милиці, які в режимі реального часу вимірюють навантаження на ушкодженні кінцівки пацієнта, що проходить реабілітацію. Пацієнт отримує сповіщення щоразу, коли навантаження замале чи завелике, а лікар має можливість переглянути хід реабілітації та впевнитися, що пацієнт дотримується рекомендацій щодо характеру навантажень.

4. Медична Інформаційна Система МедЦентр+ – автоматизація процесів управління медобслуговуванням. МІС «МедЦентр+» об'єднує в єдиній системі роботу контакт-центру лікарні, медичних працівників, лікарів та комерційних підрозділів; синхронізує інформацію з роботою сайту; поглиблено аналізує інформацію в режимі реального часу; забезпечує електронний документообіг та контроль за всіма призначеннями лікаря.

5. «Медичний ЕКГ-калькулятор» лікувально-діагностичного центру «Віком Мед». Медичний ЕКГ-калькулятор – це паспорт здоров’я серця, який формується за допомогою автоматизації аналізу електрокардіограми (ЕКГ). Зокрема проводиться аналіз фізіологічності серцевих скорочень – ЕКГ-АФСС. Алгоритм дозволяє оцінити можливості та готовність серця до виконання життєвих навантажень у здорової чи хворої людини.

Повне відео фінальної частини конкурсу з нагородженням переможців можна переглянути тут https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=3354575154578173&id=199187760116944 

Головний приз для стартапів, які зайняли 1 та 2 місця – презентація проекту на міжнародному медичному форумі MEDICA у Дюссельдорфі (Німеччина) у листопаді 2021 року (медична виставка світового масштабу; витрати на поїздку та участь у MEDICA покривають організатори конкурсу). 

Окремий приз для 1 місця – акселераційна програма з розвитку стартапу. Також співорганізатор – оргкомітет виставки Public Health – на виставці наступного року надасть можливість безкоштовної демонстрації технології роботи біонічного протезу-руки Esper hand компанії Еспер Біонікс. Приз для 2 місця – програма з комплексного аналізу стартапу (due diligence). Призи для 3-5 місць – навчальна програма «Як з ідеї створити продукт та виростити успішний бізнес?». 

Конкурс «Джерело інновацій» у сфері BioMedTech організований громадською спілкою «Джерело Експо» та ДП «Прем’єр Експо», які об’єднали зусилля, щоб допомогти українським вченим, новаторам та стартапам в розвитку та впровадженні інновацій. 

В рамках конкурсу українським стартапам надається можливість отримати професійну експертизу та згодом отримати фінансування проектів з виходом на міжнародні ринки. До участі запрошуються винахідники та команди новаторів (стартапів), які мають перспективні та інноваційні технологічні розробки/проекти на рівні: ідеї, pre-seed, прототипа або готового продукту. Старт наступного конкурсу біомедичних стартапів BioMedTech «Джерело інновацій» організатори планують з лютого 2021 року.

Громадська спілка «Джерело Експо» – непідприємницьке громадське об’єднання, створене для підвищення конкурентоспроможності українського продукту (робіт, послуг) на зовнішніх ринках, розвитку експортних компетенцій, промоції українських товарів, робіт та послуг за кордоном, надання допомоги в налагодженні співробітництва та партнерства між українським та закордонним бізнесом

Public Health – найбільша міжнародна медична виставка в Україні, яка пройшла у Києві з 7 по 9 жовтня 2020 року. Організатор ДП «Прем’єр Експо». На виставці були представлені 280 учасників з 13 країн світу і 39 ділових і наукових заходів.