Новини та ділова аналітика для проактивних

Бренсон закликав світ підтримати Україну

20 февраля 2022 — 14:00

Американський мільярдер Річард Бренсон та засновник корпорації Virgin Group закликав країни світу надати підтримку Україні, яка перебуває під загрозою вторгнення з боку Росії, - написав бізнесмен на своїй сторінці в Instagram, та  у статті "Захист верховенства права", передає Нова Влада.

За словами Бренсона, напасти на Україну планує саме та держава, яка свого часу переконала Київ відмовитись від ядерного озброєння.

"Світ має підтримати Україну, яка добровільно відмовилася від своєї ядерної зброї в обмін на "повагу Росією незалежності і суверенітету та наявних кордонів України". Наразі вона перебуває на межі вторгнення з боку тієї самої країни, яка переконала її зробити це", - йдеться у повідомленні.

Бренсон зазначає, що мав розмову із послом України у Великій Британії Вадимом Пристайком "про роль світової бізнес-спільноти та необхідність відстоювати мир".

"Посол порушив дуже актуальне питання Будапештського меморандуму 1994 року. Тоді Росія підписала зобов'язання "поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України". У свою чергу Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та відмовилася від свого ядерного арсеналу", - пише мільярдер.

"Анексія Криму Росією в 2014 році стала першим серйозним порушенням Будапештського меморандуму", - продовжив він.

За його словами, ймовірне російське вторгнення "в найближчі дні" розірве меморандум "і матиме катастрофічні наслідки".

"Відверта неповага до верховенства права та чинних міжнародних договорів була б катастрофічною для мирного співіснування між націями", - наголошує Бренсон.

"Вторгнення Росії в Україну ще більше знищило б зусилля щодо роззброєння та нерозповсюдження. Без обов'язкових угод та їх виконання не може бути миру. Який сигнал посилає агресія Росії іншим ядерним державам, які готові підписати міжнародні договори про роззброєння? Це слизький схил. Дехто стверджує, що якби Україна зберегла свою ядерну зброю, Крим цілком міг би залишитися частиною України і не було б нарощування російських військ. Безсумнівно, що продовження агресії Росії проти України демотивує тих, хто раніше хотів скорочувати запаси зброї, оскільки це говорить про те, що будь-яку угоду можна в односторонньому і свавільному порядку розірвати", - вважає бізнесмен.

Він додає, що "кричуще ігнорування міжнародних договорів" також вказує "на справжню кризу багатосторонності".

"Багатосторонні установи, які давно створені для підтримки миру та забезпечення сталого розвитку, більше не користуються таким же рівнем підтримки та поваги. Занадто багато в чому міжнародна співпраця поступилася місцем малодумному націоналізму. Це справжня загроза верховенству права, якої людство не бачило з часів, що призвели до Другої світової війни. Ця ситуація - не просто погана новина для України саме в цей момент гострої кризи; це погана новина для кожної нації, теперішньої та майбутньої, яка прагне захистити свій суверенітет", - додає Бренсон.