Новини та ділова аналітика для проактивних

Довели до самогубства: Сергій Хлань про смерть ексочільника Херсонської ОДА Геннадія Лагути

17 вересня 2023 — 21:44
Офіс президента три дні після вторгнення не відповідав на його дзвінки

В Україні помер колишній очільник Херсонської ОДА Геннадій Лагута, якого СБУ підозрювала у шахрайській діяльності та підробці документів. Про його смерть повідомила Херсонська ОВА. Зазначається, що Лагута передчасно пішов з життя в ніч на 17 вересня в одній із київських лкарень. Йому було 47 років.

"Передчасно пішов із життя колишній голова Херсонської облдержадміністрації Геннадій Лагута. Висловлюємо щирі співчуття родині покійного та поділяємо її горе", - йдеться у повідомленні.

Про причину смерті колишнього голови Херсонської ОДА Лагути в повідомленні ОВА не говориться. Проте депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань вважає, що йдеться про самогубство. У своєму дописі на Facebook Хлань згадав, що Лагуту звинувачували у "здачі" Херсона під час повномасштабного вторгнення рф. Водночас Хлань зазначає, що несправедливо так вважати, адже до посадових обов'язків Лагути не входила підготовка міста до оборони.

original.jpg

"Сьогодні вночі в лікарні помер Геннадій Лагута, колишній голова Херсонської обласної адміністрації, його довели до самогубства. Він був головою Обласної адміністрації як раз в перший період вторгнення. Це його звинувачували в здачі Херсонщини, хоча в його обов'язках немає жодного слова про підготовку до оборони, такі завдання не ставились до моменту повномасштабного вторгнення та керівництво військами", - написав Хлань.

За його словами, Лагуту зробили цапом-відбувайлом.

"Але когось треба звинуватити, що Південь про@балі, так? Треба когось кинути натовпу? Ну от кинули. І натовп з задовленням накинувся, начисто забувши про "шаличкі", "розмінування", "просто перестать стрелять". Забули ж? Бо не втік? А ви знаєте, що Лагута - єдиний хто не втік з Херсону? Що він забезпечив вивіз документів та евакуацію людей, блокування електронних ключів? Знаєте? Думаю, ні. А знаєте, що ОП три дні вторгнення не відповідали на дзвінки? От просто не брали слухавку від голови південної області. От в той самий час, коли її пр@й@бували", - написав Хлань. 

Також депутат нагадав про карну справу, яку завели на Лагуту.

"А ви знаєте, що люди, які зараз роблять з себе героїв, просто зникли на тиждень? Теж не відповідали на дзвінки. А декого довелось повертити аж з Хмельницького. Але вони зараз герої, а Лагута - здав Херсонщину. Дехто через тиждень з'явився в Херсоні і вільно себе почував разом з окупантами. Дивно, не знаходите? Людей за найменшу дотичність до ЗСУ чи підозрі у патріотизмі забирали на підвал, а представники влади вільно себе почували в окупованому Херсоні. А знали, що саме він в Кропивницькому облаштував Херсонську обласну адміністрацію? А вже потім туди підтягнулися всі інші.

А знаєте, що справи щодо держзради по ньому так і немає? Є карна справа по скарзі дружини Колихаєва, яка вважала, що її чоловік задешево продав машину Лагуті. І от цією справою, суто цивільною, займалось ціле СБУ. Так, СБУ того самого Баканова, в якому виявили десятки зрадників на ключових постах того самого пройоб@ного півдня", - пише Хлань. 

675x767.jpg

Геннадій Лагута народився 10 серпня 1974 році у Бердянську Запорізької області. У Херсон він переїхав наприкінці 90-х років.

У 2020 році Лагута обрався до Херсонської обласної ради. У 2021 році він балотувався до Верховної Ради по округу № 184, проте згодом зняв свою кандидатуру на користь кандидата від Слуги Народу Сергія Козиря.

27 жовтня 2021 року Лагуту призначили головою Херсонської ОДА. Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він поїхав з міста і зник майже на пів року.

Президент України Володимир Зеленський звільнив Лагуту з посади голови Херсонської ОВА 9 липня 2022 року. Російські окупанти захопили будівлю Херсонської обладміністрації 3 березня 2022 року.

У лютому 2023 року СБУ повідомила про підозру колишньому голові Херсонської ОВА Лагуті за 2 статтями - підроблення документів (ч. 3 ст. 358 КК України) та шахрайство (ч. 4 ст. 190 КК України). Лагута міг сісти на термін до 12 років, в разі відповідного вироку суду.  Зокрема, йшлося про нібито неправомірне використання машини херсонської підприємиці в "пік" вторгнення росіян до міста.