Новини та ділова аналітика для проактивних

НАБУ провело обшуки в Генштабі та у колишнього командувача військ зв’язку ЗСУ: при чому тут Сергій Пашинський

14 травня 2024 — 15:08
Детективи НАБУ розслідують провадження щодо розкрадання держбюджету під час розробки системи автоматичного управління військами «Дзвін-АС»

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) 25 квітня провели обшуки у Генеральному штабі Збройних Сил України в рамках розслідування кримінального провадження щодо розкрадання в особливо великих розмірах. За даними ZN.UA, обшуки були пов'язані з розслідуванням зловживань під час виконання дослідно-конструкторських робіт над системою автоматизованого управління військами «Дзвін-АС».

Раніше народний депутат Ярослав Юрчишин повідомляв, що НАБУ розслідує низку кримінальних правопорушень, пов'язаних з розробкою «Дзвін-АС», включаючи розтрату в особливо великих розмірах, недбале ставлення до військової служби та перевищення владних повноважень.

Проект «Дзвін-АС» передбачав створення автоматизованої системи управління військами, на яку Міністерство оборони України витратило 4 роки та 600 млн грн. За даними журналістського розслідування програми «Бігус.Інфо» , система має серйозні недоліки, що роблять її впровадження недоцільним та неможливим. Основними проблемами є несумісність з аналогічними системами країн НАТО та неефективність під час бойових дій. Але за інформацією видання «Мілітарний», система «Дзвін-АС» навесні 2022 року пройшла державні випробування та в грудні була прийнята на озброєння.

13 травня стало відомо, що НАБУ провело обшуки у колишнього командувача військ зв'язку Збройних Сил України (2014-2019) Володимира Рапка. Як повідомив журналіст Олег Новіков, який спеціалізується на висвітленні роботи НАБУ, в рамках слідства, пов'язаного з підозрою в розкраданні бюджетних коштів під час створення системи «Дзвін-АС», обшуки провели не тільки у Володимира Рапка, а й у колишніх посадових осіб, причетних до розробки цієї системи, зокрема у «фактичного власника» ТОВ «Айкюжн ІТ», колишнього начальника військового представництва №2461 Міноборони Віктора Бивалькевича та інших.

Раніше ЗМІ також повідомляли, що розробкою «Дзвін-АС» займалося ТОВ «Еверест Лімітед», яке пов'язують з колишнім народним депутатом Сергієм Пашинським. Він був фігурантом кількох проваджень, пов’язаних з корупцією в оборонній сфері. Але Вищий антикорупційний суд України заарештував Сергія Пашинського з можливістю внесення застави у розмірі 272 млн грн по іншій справі. НАБУ та САП оголосили йому підозру в організації злочинної схеми із заволодіння «нафтопродуктів Курченка» на майже 1 млрд грн. Пашинський наразі вийшов під заставу.