Новини та ділова аналітика для проактивних

Ядерна зброя рф у білорусі порушує Договір про нерозповсюдження – Литва в ООН

14 червня 2023 — 13:48
За словами представника Литви, щодо цього питання продовжуються консультації зі стратегічними партнерами

Розмістивши ядерну зброю в білорусі, росія та білорусь порушили міжнародний Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Більше того, такі дії є порушенням росією положень Будапештського меморандуму щодо самої білорусі. Радбез ООН повинен залишатися зосередженим на цьому питанні.

Про це у коментарі виданню Guildhall заявив представник Литовської Республіки в Організації Об'єднаних Націй Рітіс Паулаускас.

«25 травня міністри оборони росії та білорусі підписали документи, що визначають порядок розміщення російської «нестратегічної ядерної зброї» у спеціальному сховищі на території білорусі. Розміщення будь якого виду ядерної зброї в білорусі суперечить міжнародним зобов'язанням росії та білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї. Зокрема, грубо порушивши Будапештський меморандум 1994 року про гарантії безпеки Україні, росія також порушила аналогічний Меморандум про гарантії безпеки щодо білорусі. Будапештський меморандум зобов'язав білорусь ліквідувати всю ядерну зброю на своїй території. Він також зобов'язав росію поважати без'ядерний статус білорусі», – заявив представник Литви.

Як підсумував Рітіс Паулаускас, розміщуючи російську ядерну зброю, білорусь все глибше інтегрується у військові замисли росії. путін і лукашенко продовжують ескалацію. Їхня ядерна риторика та дії небезпечні та безвідповідальні.

«Рада Безпеки та інші відповідні міжнародні органи повинні залишатися зосередженими на цьому питанні. Ми продовжуємо консультації з нашими стратегічними партнерами», – зазначив він.

Нагадаємо, 25 травня міністри оборони росії та білорусі підписали документи про розміщення тактичної ядерної зброї на білоруській території.

13 червня самопроголошений президент білорусі лукашенко заявив, що сам попросив у путіна «повернути Мінську ядерну зброю» і що готовий застосувати її «без вагань у разі агресії проти білорусі», що свідчить про фактичну передачу ядерної зброї в оперативне управління білорусі.