Новини та ділова аналітика для проактивних

Зять співробітника ГУР МО гостює в Женеві у маєтку російського олігарха: що з’ясували журналісти-розслідувачі

11 вересня 2023 — 11:46
Це відбувається під час повномасштабного вторгнення росії - приїжджає як до себе додому

Зять екснардепа та розвідника з ГУР МО Євгена Червоненка Олексій Кавилін, який раніше був головою фіскальної служби України в Київській області, є частим гостем у розкішному маєтку відомого російського підсанкційного олігарха В’ячеслава Кантора в Женеві (Швейцарія). Про це йдеться в другій частині розслідування «Лондонград» журналістів «Української правди».

screenshot_20230911_100644_youtube.jpg

На фото російський олігарх Кантор

Сам Червоненко відомий своїми проросійськими наративами, які він не приховував ще до початку масштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року. Також він заперечував можливий наступ рф.

screenshot_20230911_101141_youtube.jpg

На фото Євген Червоненко

За даними джерел УП у правоохоронних органах, наразі Червоненко має стосунок до ГУР МО України, «а зять службовця ГУР МО під час повномасштабного вторгнення росії приїжджає, як до себе додому» на віллу кремлівського олігарха.

screenshot_20230911_101014_youtube.jpg

Розкішний маєток олігарха Кантора, до якого любить приїзжати зять Чевоненка Олексій Кавилін

Журналісти вирішили звернутися з питаннями до Кавиліна про його відвідування особняка Кантора. За словами зятя Червоненка, він «не пам’ятає» чи був у маєтку російського олігарха 17 липня. Коли журналісти зазначили, що бачили на території цього ж швейцарського будинку В’ячеслава Кантора, Кавилін відповів, що «це неможливо».

screenshot_20230911_101037_youtube.jpg

На фото зять Червоненка приїхав до маєтку російського олігарха Кантора. Вже під час повномасштабного вторгнення. Він там частий гість

Журналісти пішли далі та зателефонували Червоненку, зазначивши, що бачили його зятя в Женеві у будинку Кантора.

«Ви знаєте, що я не люблю, коли в труси підглядають і на цьому роблять бізнес. Розумієте? Бізнес! Що стосується В’ячеслава Кантора, то мене з ним пов’язували довгі роки стосунків», - відповів представник української розвідки.

За словами Червоненка, коли він був віце-президентом Європейського єврейського конгресу, Кантор - був його президентом.

«Мій зять живе і працює в Україні. Чим займається і куди виїздить мій зять, запитайте у мого зятя», - відповів Червоненко на зауваження журналіста про те, що Кавилін, за даними джерел УП, з початку року п’ять разів, в том числі за дозвільними листами ГУР МО, виїздив за кордон і саме в один з таких виїздів на три тижні його помітили в домі Кантора.

При цьому Червоненко заперечив свою допомогу в оформленні листів ГУР МО для виїзду зятя за кордон.

«Нікому я нічого не допомагаю. Це я вам кажу чесно. Як я можу допомагати?» - запитався колишній нардеп.

На питання журналіста, чи має він відношення до ГУР, Червоненко відповів розпливчасто, мовляв «служить у Збройних силах України», а щодо свого зв’язку з розвідкою, порадив «запитати в Головному управлінні розвідки».

Закінчуючи розмову Червоненко декілька разів зірвався на нецензурну лайку, запитавши, навіщо журналісти «шукають сенсації» та чому не «думають перед Богом» перш ніж запитувати такі речі...

Для довідки

Російський олігарх В’ячеслав Кантор наразі перебуває під санкціями ЄС, США, Швейцарії, Великої Британії та України. Як йдеться в розслідуванні, Кантор заробив свої мільярдні статки в росії на державних ресурсах, мінеральних добривах. Російська пропаганда почала активно використовувати Кантора з 2014 року після анексії Криму та захоплення частини Донбасу, при чому не тільки в рф, але і у Європі. Крім маєтку в Женеві, Кантор активно будується в Лондоні та має нерухомість в Італії. Зокрема, у вересні 2022 року італійські ЗМІ писали про арешт одразу 11 вілл Кантора, що розташовані на острові Сардинія.