Новини та ділова аналітика для проактивних

Чорнобильська зона на деякий час закривається для туристів

19 февраля 2022 — 09:30

Зону відчуження Чорнобильської АЕС буде закрито для туристів з 19 лютого на невизначений термін.

Про це повідомив директор глави Асоціації Чорнобильських туроператорів, директор агенції "Чорнобиль тур" Ярослав Ємельяненко у Facebook, передає Нова Влада.

"Щойно повідомили, що з 19 лютого Чорнобильська зона закрита для туристичних відвідувань на невизначений строк. Офіційна причина озвучується як "технічні причини". Ми розуміємо, що скоріше за все це пов’язано з загрозою російської агресії та близькістю кордону з Білоруссю", – написав Ємельяненко.

Він наголосив, що, незважаючи на напружену ситуацію навколо України, Чорнобильську зону продовжують відвідувати українці та іноземні туристи, журналісти.

"За даних умов ми розуміємо турботу про безпеку українців та іноземних гостей. Але приймаючи до уваги те, що сучасні технічні засоби дають змогу в реальному часі бачити будь-які переміщення збройних сил всіх сторін та швидко на них реагувати, а також відсутність рекомендацій від влади залишити Київ, сподіваємося, що заборона відвідувати Чорнобиль вже скоро буде скасована. Це сприятиме нормалізації ситуації, особливо враховуючи закінчення військових навчань на території Білорусі 20 лютого", – додав Ємельяненко.

Він уточнив, що попередній термін закриття зони – два місяці.

Нагадаємо, раніше у Чорнобильському заповіднику відкрили велосипедний та водні маршрути.