Новини та ділова аналітика для проактивних

ДБР провело обшуки у «Київзеленбуді» (відео, фото)

12 січня 2022 — 12:14

У ніч на 12 січня співробітниками Державного бюро розслідувань проведено обшук у приміщенні КО «Київзеленбуд» у кримінальному провадженні 2020 року щодо дій підрядних організацій та їх взаємодії з субпідрядними підприємствами. Про це повідомила прес-служба КМДА, передає Hubs.ua.

У комунальній організації зазначили, що уночі був затриманий співробітник підприємства, який вже два тижні перебуває в офіційній відпустці.

Разом з тим за інформацією ДБР, посадові особи КО «Київзеленбуд», використовуючи своє службове становище, налагодили механізм отримання неправомірної вигоди шляхом забезпечення перемог у тендерних торгах залученим комерційним структурам, за що систематично отримували від останніх грошову винагороду в розмірі певної частини від сум тендерів.

Під час документування злочинної діяльності в рамках кримінального провадження зафіксовано низку фактів передачі грошових коштів.

Також під час одержання частини коштів — майже 1,7 млн грн, затримано керівника одного із комунальних підприємств КМДА, а також посередника, який забезпечував реалізацію злочинної схеми.

1_0.jpeg

 

2_3.jpeg

471886.jpeg

«11 січня 2022 року, під час отримання чергової частини неправомірної вигоди у сумі 1 550 000 грн та 4 300 доларів США, в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, затримано заступника начальника управління капітальних вкладень КО «Київзеленбуд» та посередника», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у жовтні 2021 року, представник КО «Київзеленбуд» вже отримав першу частину неправомірної вигоди у сумі 2 047 500 грн, що також задокументовано.

Наразі вирішується питання про оголошення підозри вказаним посадовим особам. Вже проведено низку обшуків у інших фігурантів кримінального провадження, під час яких вилучено велику кількість готівки, документів, технічних засобів зв’язку тощо, що містять докази злочинної діяльності.

Нагадаємо, у серпні 2021 року співробітники Головного управління Державної фіскальної служби (ДФС) у Києві провели обшуки у комунальному об'єднанні зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень «Київзеленбуд».