Новини та ділова аналітика для проактивних

Держтуризм назвав популярні напрямки подорожей українців

17 февраля 2022 — 19:35

Серед громадян України найчастіше подорожують міські жителі, в основному мешканці великих міст. Такі результати дослідження громадської думки наводить прес-служба Державного агентства розвитку туризму України (ДАРТ).

Як зазначили у ДАРТ, активніше подорожують жителі Сходу і Заходу України, дещо менше – жителі південних і центральних областей. Основна мета мандрівок українців – відпустка, дозвілля та відпочинок, про що повідомили 68% респондентів. Більшість – 48% – віддає перевагу пляжному відпочинку, 36% – екскурсійному туризму, 17% подорожують у гори, а для 14% метою мандрівок є лікувально-оздоровчий туризм.

Щодо так званого виїзного туризму, то, згідно з дослідженням, 18% наших громадян торік подорожували за кордон хоча б один раз. В основному – це люди віком 25–34 роки. Метою 77% подорожей був відпочинок. При цьому найбільшою популярністю користувалися мандрівки до країн Європи – 42%, Туреччини – 28% та Єгипту – 21%.

В опитуванні брали участь понад 23 тисячі осіб по всій Україні в містах та селах, крім тимчасово окупованих окремих територій.

Нагадаємо, майже 40% українців подорожують у межах держави.