Новини та ділова аналітика для проактивних

ЕС предоставил Украине 15,5 млн евро на совершенствование системы госуправления

14 серпня 2018 — 10:47

На основе результатов, достигнутых Украиной в реформировании государственного управления в 2017 году, ЕС решил увеличить помощь Украине в этой сфере государственной политики. Как сообщили в представительстве Европейского Союза в Украине 15,5 млн евро из общей суммы в размере 90 млн, которые составляют обязательства ЕС по поддержке этой реформы, были согласованы для перевода в государственный бюджет Украины на 2018 год.

«Это уже вторая выплата после первого транша в размере 10 млн евро, которая был предоставлен в мае 2017 года», - говорится в сообщении представительства.

Україна зобов’язалася здійснити комплексну реформу державного управління (РДУ). У 2016 році набув чинності новий закон «Про державну службу» та було схвалено Стратегію реформування державного управління України на 2016-2020 роки. Ці документи заклали основу для всеосяжного процесу реформування, покликаного підвищити дієвість, ефективність та підзвітність системи державного управління в Україні.

З метою впровадження цієї ключової реформи ЄС схвалив спеціальну програму допомоги у розмірі 104 мільйони євро, яка передбачає 90 мільйонів євро на бюджетну підтримку та 14 мільйонів євро на технічну допомогу, яка використовується для надання консультативних послуг державним органам, залученим до впровадження РДУ.

За результатами аналізу Звіту про здійснення Україною РДУ в 2017 році ЄС вирішив надати 15,5 мільйонів євро бюджетної підтримки. Ця допомога обумовлена результатами, досягнутими Україною за низкою показників ефективності впровадження, зокрема, стосовно координації РДУ, запровадження фахівців з питань реформ, удосконалення управління персоналом та реорганізації системи центральних органів виконавчої влади.

«Рішення про виплату 15,5 мільйонів євро з фондів ЄС до державного бюджету України на 2018 рік є нашим визнанням відчутного прогресу, який здійснила Україна у впровадженні реформи державного управління. Передусім, мова йде про створення дієвого координаційного механізму цієї реформи на політичному та вищому адміністративному рівнях, прозорий та конкурсний відбір на посади фахівців із питань реформ, старт пілотної фази реорганізації 10-и міністерств та започатковану роботу над удосконаленням процедур формування державної політики та розробкою законопроекту про загальну адміністративну процедуру» – наголосив Тимчасово повірений у справах ЄС в Україні, Томас Фрелесен.

Цього року перед впровадженням реформи постає чимало викликів. Від Уряду України очікується виконання низки стратегічних завдань для успішного та сталого продовження реформи державного управління:

  • внесення змін до Стратегії РДУ та Плану заходів щодо її впровадження відповідно до висновків оцінювання системи державного управління України в рамках Програми ОЕСР / SIGMA;
  • оновлення Регламенту Кабінету Міністрів України та методології стратегічного планування та формування державної політики;
  • практичне впровадження плану оптимізації чисельності працівників та структури центральних органів виконавчої влади, а також удосконалити систему оплати праці працівників державних органів;
  • завершення реорганізації 10-и пілотних міністерств та запуск такого ж процесу в інших міністерствах відповідно до Концепції оптимізації системи центральних органів виконавчої влади;
  • прийняття закону «Про адміністративну процедуру».

Как сообщалось ранее, Совет Европейского Союза утвердил выделение Украине 1 миллиарда евро макрофинансовой помощи.