Новини та ділова аналітика для проактивних

ЄІБ затвердив 668 мільйонів євро екстреної підтримки Україні

04 березня 2022 — 21:30

Рада директорів Європейського інвестиційного банку на позачерговому засіданні 4 березня затвердила екстрену фінансову підтримку для України у розмірі 668 млн євро. Про це йдеться в повідомленні ЄІБ,

"Цей пакет первинної допомоги для зруйнованої війною країни гарантується ЄС у рамках Мандату зовнішнього кредитування та доповнює інші ініціативи, анонсовані інститутами ЄС. Він допоможе українській владі задовольнити найнагальніші фінансові потреби, зокрема закупівлю продовольчих товарів, медикаментів та пального для громадян", – наголошується в повідомленні.

Згідно з ним, ця екстрена підтримка буде доступна протягом кількох днів: ЄІБ перерахує кошти, доступні в межах двох його кредитів, які були надані раніше з метою підтримки підприємств малого та середнього бізнесу, а також агросектору України.

"Перед обличчям цієї шокуючої збройної агресії Росії я вражений відчайдушністю, сміливістю та непохитністю українського народу. Ми рішуче налаштовані зробити все можливе, щоб підтримати Україну та показати реальну солідарність з країною", – наводяться в повідомленні слова президента Європейського інвестиційного банку Вернера Хойєра.

За його словами, банк шукає шляхи, як прискорити надання додаткових 1,3 млрд євро інвестицій.

"Щойно умови дозволять, ми допоможемо відбудувати те, що буде зруйновано в Україні в результаті вторгнення. Ми також вживатимемо заходів, щоб допомогти всім постраждалим країнам як у ЄС, так і сусіднім, впоратися з прибуттям біженців із України та економічними втратами, спричиненими цією жахливою війною", – додав він.

Банк зазначив, що рада одноголосно засудила жорстоке й незаконне вторгнення Росії на територію України, а фінансова підтримка, що надається, – частина екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ.

Крім того, рада погодила продовження роботи ЄІБ з подальших ініціатив у рамках екстреного пакету солідарності з Україною. Серед них зокрема фінансування потреб критичної інфраструктури шляхом перепрофілювання інфраструктурних проектів.

"Ці кошти будуть доступні дуже скоро, як тільки українська влада зможе підписати зміни до чинних угод", – уточнила фінустанова.

Іншим напрямком буде допомога у відновленні всього, що знищила російська армія шляхом фінансування необхідної нової критичної економічної та соціальної інфраструктури, як тільки почнеться відновлення вільної та незалежної України після війни. Для цього ЄІБ скористається своїм досвідом, набутим при впровадженні Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, яка підтримала реконструкцію 238 проектів комунальної та соціальної інфраструктури, таких як школи та дитячі садки, лікарні та соціальне житло після російської агресії 2014 року.

Крім того, зараз експерти ЄІБ оцінюють потреби країн-сусідів України та країн ЄС, які приймають біженців з України або зазнали впливу війни в інших сферах, зазначається в релізі.

Європейський інвестиційний банк є інститутом довгострокового кредитування Європейського союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу.

Передає Інтерфакс-Україна