Новини та ділова аналітика для проактивних

ЄС ухвалив терміновий пакет допомоги для України на €1,2 мільярда

21 февраля 2022 — 13:10

Європейський Союз надасть термінову макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро у вигляді позик для підтримки стабільності в Україні.

Про це йдеться у заяві Ради ЄС, повідомляє Нова Влада.

Зазначається, що Євросоюз прискорив економічну допомогу Україні, "оскільки нинішня геополітична напруженість згубно впливає на економічну та фінансову стабільність України". Постійні загрози безпеці вже викликали значний відтік капіталу. Україна втрачає доступ до міжнародних ринків капіталу через посилення геополітичної невизначеності та її вплив на економічну ситуацію, наголосили у заяві.

Зазначається, що ця екстрена макрофінансова допомога триватиме рік і складатиметься з двох траншів по 600 мільйонів євро.

Видача першого траншу, за умови політичної передумови та задовільного виконання програми МВФ, відбудеться одразу після схвалення цієї пропозиції, після набуття чинності Меморандуму про взаєморозуміння щодо конкретних заходів структурної політики, що буде узгоджений між Європейською комісією від імені ЄС та Україною.

Видача другого траншу буде пов’язана з безперервним задовільним виконанням як програми МВФ, так і заходів політики, узгоджених у Меморандумі про взаєморозуміння.

"Меморандум про взаєморозуміння, який лежить в основі цієї операції з надання екстреної макрофінансової допомоги, ймовірно, буде зосереджений на обмеженій кількості здійсненних короткострокових політичних дій у найбільш нагальних пріоритетних сферах, таких як посилення економічної стійкості та стабільності, управління та верховенства права та енергетики", – йдеться у заяві Ради ЄС.

Як повідомлялося, 16 лютого Рада постійних представників ЄС на рівні послів підтримала пропозицію Єврокомісії надати Україні додаткову надзвичайну макрофінансову допомогу в обсязі 1,2 млрд євро.