Новини та ділова аналітика для проактивних

Мінфін США заморозив активи двох російських банків. У США розглядають нові санкції проти РФ

23 лютого 2022 — 09:14

Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох російських банків та їхніх 42 дочірніх компаній. Про це ввечері 22 лютого повідомляють на сайті відомства, передає Нова Влада.

Зокрема, мінфін ввів санкції проти держкорпорацій ВЕБ (цей банк, заявляють у відомстві, відіграє істотну роль в обслуговуванні суверенного боргу РФ) та "Промсвязьбанк" (ПСБ), а також пов'язаних із ними компаній із Росії, Білорусі, України та Гонконгу; санкції проти суверенного боргу РФ та російських високопосадовців, пов'язаних із президентом країни Володимиром Путіним.

"ВЕБ має вирішальне значення для здатності Росії акумулювати кошти, а ПСБ має вирішальне значення для оборонного сектору Росії. Ці санкції гарантують, що ВЕБ та ПСБ більше не зможуть вести бізнес у США і їх буде відрізано від їхньої фінансової системи. Усі активи, які є під юрисдикцією США, буде негайно заморожено, фізичним та юридичним особам США буде заборонено вести бізнес із цими установами без дозволу OFAC", – ідеться у заяві.

Окрім того, санкції ведено проти топменеджера ВТБ Дениса Бортникова (сина директора ФСБ Олександра Бортникова), глави "Промсвязьбанка" Петра Фрадкова (сина колишнього прем'єр-міністра і директора Російського інституту стратегічних досліджень Михайла Фрадкова) та гендиректора "ВКонтакте" Володимира Кирієнка (сина заступника глави адміністрації президента Сергія Кирієнка). Олександр Бортников ті Сергій Кирієнко потрапили під санкції повторно.

Серед компаній, пов'язаних із ВЕБ та ПСБ, – підприємства готельного, спортивного, фінансового, інвестиційного, технологічного та промислового секторів. Зокрема, під санкції потрапив футбольний клуб "ЦСКА".

Влада США продовжує розглядати всі варіанти дій в тому, що стосується нових потенційних санкцій проти Росії, заявив представник американської адміністрації.

"Дозвольте мені бути гранично ясним, жодна російська фінансова установа не знаходиться в безпеці. Якщо це вторгнення продовжиться, то ми готові натиснути кнопку, щоб зробити подальші дії щодо найбільших російських фінансових інститутів, включаючи "Сбербанк" і "ВТБ", чиї сукупні активи складають майже 750 млрд доларів", - сказав на брифінгу високопоставлений чиновник в Білому домі.

Чиновнику було також поставлено питання, чому Вашингтон вирішив не вводити санкції проти російського президента в нинішньому пакеті, проте він не став це уточнювати.

"Що стосується президента Путіна, то я просто повторю те, що президент США Джо Байден говорив: всі варіанти дій продовжують розглядатися", - сказав він.

Також чиновник повідомиі, що Сполучені Штати не виключають можливості відключення РФ від системи міжбанківських платежів Swift.

Нагадаємо, Австралія, Канада, Японія, Великобританія, ЄС та США вже ввели певні санкції проти РФ.