Новини та ділова аналітика для проактивних

НСЗУ оприлюднила перелік безкоштовних досліджень з онкології

04 лютого 2022 — 15:50

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) у Всесвітній день боротьби проти раку оприлюднила список безоплатних досліджень з онкології, які входять до Програми медичних гарантій.

Про це НСЗУ повідомляє в Телеграмі, передає Нова Влада.

“Щороку в країні від онкозахворювань помирає близько 65 тисяч людей, ще 140 тисяч дізнаються про свій діагноз. Проблема онкології в тому, що зазвичай вона дає про себе знати вже на пізніх стадіях, коли лікування є менш ефективним”, - ідеться в повідомленні.

У НСЗУ нагадали, що є дослідження, які допомагають виявити рак на ранніх стадіях. До Програми медичних гарантій входять шість безоплатних інструментальних досліджень для груп ризику, серед яких: мамографія, колоноскопія, гістероскопія, гастроскопія, цистоскопія та бронхоскопія.

“Ці медичні послуги безоплатні за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря. Саме лікар визначає необхідність проведення обстеження”, - ідеться в повідомленні.

Також в НСЗУ опублікували інформацію про те, що треба знати пацієнтам з онкологією, та про безоплатне лікування раку за Програмою медгарантій.

Нагадаємо, вчені знайшли новий метод лікування раку на пізніх стадіях.