Новини та ділова аналітика для проактивних

Поліція викрила незаконне отримання з бюджету 25 млн гривень відшкодування ПДВ

24 січня 2022 — 15:55

Правоохоронці повідомили підозру учасникам угруповання, які незаконно отримали з бюджету 25 млн грн відшкодування податку на додану вартість, повідомляє Національна поліція.

“Організував діяльність угруповання адвокат, його спільниками були двоє керівників підприємств організації інвалідів Київщини та ще одна довірена йому особа”, - ідеться у повідомленні.

Відповідно до розробленого плану, зловмисники використовували одне зі столичних підприємств організацій інвалідів.

Аби отримати відшкодування ПДВ, фігуранти підроблювали документи, зазначаючи недостовірні відомості про наявність у штатному розписі цього підприємства працівників у кількості понад 50%, які мають інвалідність і які безпосередньо беруть участь у виробничій діяльності. Надалі для отримання розпорядження про користування пільгою подавали такі документи до Київської міської державної адміністрації.

“Внаслідок злочинної діяльності зловмисників упродовж 2019-2020 років за такою схемою вони незаконно отримали відшкодування податку на додану вартість на загальну суму понад 25 млн грн. А відтак завдали бюджету шкоди на цю суму”, - зазначили у поліції.

На підставі отриманих доказів слідчі повідомили про підозру чотирьом фігурантам у вчинені ними кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого організованою групою) Кримінального кодексу України.

Також поліцейські провели обшуки за місцями проживання та в офісному приміщенні підозрюваних. Вирішується питання про обрання всім підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Правоохоронці проводять заходи щодо встановлення всіх осіб, причетних до заволодіння бюджетними коштами.

Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, Державна служба фінансового моніторингу в 2021 році надала правоохоронним органам 1 170 матеріалів про фінансові операції, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та вчиненням кримінального правопорушення на загальну суму 103,2 млрд гривень.