Новини та ділова аналітика для проактивних

Правоохоронці затримали солдата, який розстріляв у Дніпрі товаришів по службі

27 января 2022 — 10:35

Військовослужбовця Національної гвардії України, солдата строкової служби Артемія Рябчука, який 27 січня у Дніпрі вбив п'ятьох людей і поранив ще п'ятьох, затримано.

Про це поінформував у Facebook міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, повідомляє Нова Влада.

"Тільки що Артем Рябчук був затриманий співробітниками поліції у Дніпропетровській області. Він буде нести найсуворішу відповідальність, передбачену законом. Дякую всім співробітникам поліції, хто чесно виконав свою роботу", – написав він.

За словами міністра, за його наказом "буде створена комісія по вивченню обставин, які могли призвести до таких дій 21-річного військовослужбовця, якого призвали для того, щоб навчити, як боронити країну і дбати про безпеку, а не для того, щоб він розстрілював своїх колег”.

"Також будуть вивчатися обставини проходження Артемом Рябчуком військово-медичної комісії, його психічний стан на момент видачі допуску до зброї. Після вивчення умов та обставин, що призвели до трагедії, будуть зроблені висновки. У тому числі кадрові", – заявив Монастирський.

Він вважає, що "треба провести ретельний аналіз того, як у країні побудована строкова військова служба, які її переваги та недоліки і що потрібно кардинально змінювати".

Як повідомлялось, на Южному машинобудівному заводі "Южмаш" у Дніпрі Рябчук під час видавання зброї з невстановлених причин з автомата Калашникова розстріляв варту військовослужбовців Нацгвардії, після чого втік зі зброєю. Унаслідок цього п'ятеро людей загинули, ще п'ятеро дістали поранення.