Новини та ділова аналітика для проактивних

Продовження податкової амністії не буде, - Гетманцев

17 января 2022 — 10:25

Продовження строків так званої "податкової амністії" не планується. Про це депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив в інтерв'ю Українським новинам.

"Податкова амністія одноразова і її більше не буде. Я не розглядаю продовження цієї амністії", – сказав депутат.

За словами Гетманцева, на початку податкової амністії громадяни декларували виключно кошти, зараз же почали декларувати й активи у негрошовій формі.

"На сьогоднішній день в основному податкова отримує декларації з великими сумами, від $200 тис. Мені хотілося б, щоб і з меншими сумами ($50-70 тис.) теж декларувалися і взяли участь в амністії", – додав депутат.

Гетманців прогнозує, що динаміка декларування активів громадянами збільшуватиметься, за його словами, у грудні було зростання на 60% від загальної.

Нагадаємо, 1 вересня 2021 року в Україні почалася податкова амністія (одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів з подальшою сплатою одноразового збору до державного бюджету). Спецдекларування триватиме один рік — з 1 вересня цього року до 1 вересня 2022-го.