Новини та ділова аналітика для проактивних

СБУ у Харкові затримала "серійного" псевдомінера

04 лютого 2022 — 11:10

Служба безпеки України (СБУ) затримала харківського айтівця, який надсилав анонімні повідомлення про помилкове мінування державних установ та інших об'єктів нібито через "особисту неприязнь до правоохоронних та судових органів, а також до влади загалом".

Про це повідомили у СБУ, передає Нова Влада.

Було встановлено, що 39-річний чоловік лише за минулий грудень надіслав щонайменше 14 повідомлень про замінування різних об'єктів, серед яких – аеропорт "Харків", залізничний та автовокзал, ТРЦ міста, а також Харківська облдержадміністрація, Харківський апеляційний суд та інші.

"Псевдомінером виявився фахівець в ІТ-сфері, який під час відправлення анонімних електронних листів використовував спеціальні комп'ютерні програми для приховування свого місцеперебування", – повідомили в СБУ і додали, що зловмисника взяли за місцем проживання після чергового повідомлення про мінування.

Наразі триває перевірка можливої причетності його до іноземних спецслужб. Підозрюваному загрожує від чотирьох до восьми років в'язниці, а також компенсація збитків протиправних дій.

У СБУ наголосили, що спроби використати спецсофт цим "анонімним терористам" не допомагають: їхнє місцеперебування оперативно встановлюють.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила мережу псевдомінерів у Черкаській області. За даними слідства, її координували з території Росії.