Новини та ділова аналітика для проактивних

Тимошенко кулуарно домовляється із Аваковим про підігрування на виборах, – джерела (ОНОВЛЕНО)

28 січня 2019 — 10:06
Тимошенко кулуарно домовляється із Аваковим про підігрування на виборах, – джерела (ОНОВЛЕНО)
Фото: @APUkraine
Тимошенко начебто веде переговори із «Народним фронтом» про спільні дії під час президентських виборів

За деякою інформацією, керівник партії «Батьківщина» та кандидат у президенти України Юлія Тимошенко ймовірно домовилася із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим своєрідним чином документувати порушення виборчого законодавства під час президентських виборів. Про це на умовах анонімності Нова Влада розповіло джерело в партії ВО «Батьківщина», наближене до керівництва.

За його інформацією, співробітники Нацполіції повинні будуть звертати найбільшу увагу начебто на порушення з боку штабів БПП «Солідарність», а недотримання виборчого законодавства штабів «Батьківщини» (як то ймовірний підкуп виборців або незаконна агітація) максимально ігнорувати.

Можливо, що контроль над процесом фіксації порушення закону «Про вибори Президента України»  буде доручено новій людині у Департаменті оперативної підтримки Нацполіції МВС України. Саме на цей департамент покладуть обов’язки перевірки дотримання законності виборчого процесу. Наразі у функції Департаменту входить у тому числі моніторинг законності виборчого процесу. 

За інформацією джерел, начебто лідер «Батьківщини» раніше просила керівників «Народного фронту» призначити такого собі Олега Козловського на посаду заступника голови Нацполіції, але той момент посади такого рівня були зайняті. За публічними даними 51-річний Олег Козловський – генерал-майор, екс-начальник Управління СБУ в Луганській області. Звільнений з посади 23 квітня 2018-го року.

Тому можливо, що саме під ці цілі у грудні 2018-го року створили новий структурний підрозділ – Департаменті оперативної підтримки Нацполіції МВС України. Але, крім того. за деякими даними, після запланованої реорганізації в системі Нацполіції, з’явиться посада ще одного заступника керівника Нацполіції. Так що не буде дивиною, якщо на ній опиниться саме Козловський. – ОНОВЛЕНО. Буквально сьогодні, 28 січня, через годину після публікації даної новини на Нова Влада, стало відомо, що Арсен Аваков призначив Олега Козловського заступником голови Нацполіції – начальником Департаменту оперативної підтримки.

У даному випадку ставка робиться на отриманні «штучним способом» потрібної кількості голосів під час їх підрахунку на рівні територіальних виборчих комісій. За деякою інформацією зараз обласні офіси «Батьківщини» займаються підбором не лише членів ОВК та ДВК, а й довірених осіб для специфічної роботи з не надто сумлінними виборцями в усіх регіонах України. Нагадаємо, що в Україні давно відпрацьована схема, коли виборець, при продажі свого голосу, повинен сфотографувати бюлетень і показати фото «спонсору» із партійного штабу, який в обмін на фото видає кошти.  

В обмін на послугу по вибірковому контролю над правопорушеннями під час виборчого процесу та у разі перемоги Тимошенко на президентських виборах Арсеній Яценюк ймовірно зможе претендувати на посаду прем’єр-міністра, а Арсен Аваков – віце-прем’єра.

Разом з тим, за інформацією джерел, зараз у штабі партії активно ведуться пошуки повного тезки діючого президента – Порошенка Петра Олексійовича – щоб той зіграв роль «технічного кандидата» на майбутніх президентських виборах. Якщо ж повного тезки знайти не вдасться, за зміну імені потенційному «кандидату» готові щедро заплатити.

Використовуючи підставного кандидата, можна заплутати виборця: оскільки більшість виборців не дуже уважно читають бюлетень і обмежуються пошуком прізвища кандидата, не вивчаючи інші, зазначені у  бюлетені дані (як то дата і місце народження). Таким чином, зменшується кількість голосів, за кандидата проти якого виставляють повного однофамільця.