Новини та ділова аналітика для проактивних

У Києві запустили сервіс передплати місць для парковки для бізнесу

29 грудня 2021 — 15:00

Київ підписав два перших договори про надання послуг із передплати за паркування, повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов, інформує прес-служба Київської міської держадміністрації.

"Ресторан Citronelle на Б. Хмельницького та бізнес-центр "Софія" на Рильського – перші власники офіційних табличок про передплачене паркування, наданих містом. Мають 2 і 6 місць відповідно у рамках короткострокового контракту, який діятиме до запуску системи аукціонів. Платять по 8 599,5 грн на місяць за кожне паркомісце", – розповів Усов.

За його словами, раніше на цих паркомайданчиках стояли самовільно встановлені смугасті конуси, і правом надавати місце для паркування були наділені охоронці.

"Нині місто ці конуси зібрало і запропонувало бізнесу альтернативу: офіційний договір про бронювання машиномісця шляхом використання офіційного міського знака єдиного стандарту і прозорої оплати. Кожен має право забронювати на потреби власного бізнесу 40% паркомайданчика. Для ТОП-менеджменту, для клієнтів або для ландшафтної статуї – на розсуд контрагента. Інші 60% – завжди мають залишатись загальнодоступним для автомобілістів, які бажають оплатити паркування погодинно", – пояснив заступник голови КМДА.

Він зазначив, що наявність біля будівлі такої таблички означає, що тут бізнес співпрацює з містом, і це можна перевірити за QR-кодом у верхньому правому куті. Там є договір контрагента з відповідальним комунальним підприємством "Київтранспарксервіс" та інформація про те, хто передплатив ці машиномісця, скільки саме, на який період і скільки за це отримує міський бюджет.

Нагадаємо, у Києві у 2022 році з’являться 12 нових паркінгів.