Новини та ділова аналітика для проактивних

У Сенаті Франції закликають негайно запровадити спеціальну місію безпеки ООН на ЗАЕС

10 серпня 2022 — 12:08
Сенатор Франції Гійом Гонтар
Сенатор Франції Гійом Гонтар
Армія росії використовує атомну електростанцію як зброю для ведення війни

Росія використовує Запорізьку атомну електростанцію як зброю для ведення війни. Необхідно негайно направити на ЗАЕС спеціальну місію ООН з безпеки для врегулювання ситуації.

Про це у коментарі Guildhall сказав французький сенатор, член комітету Сенату Франції з оборони Гійом Гонтар.

«Ситуація у Запоріжжі дуже тривожна. Під час останнього засідання комітету зі зв'язків у Матіньйоні (резиденція прем'єр-міністра французького уряду – Ред.) я повідомив про брак інформації про ситуацію та про значний ризик аварії», – заявив французький політик.

«Армія росії, схоже, використовує атомну електростанцію як зброю для ведення війни. Необхідно негайно направити спеціальну місію ООН з безпеки, щоб убезпечити район та провести технічне обслуговування станції», – підсумував Гійом Гонтар.

Нагадаємо, 5 серпня російські загарбники обстріляли Запорізьку АЕС. Було зафіксовано потрапляння у високовольтну лінію зв'язку, а на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист.

Три удари зафіксували на майданчику станції біля одного з енергоблоків, де розташований ядерний реактор. ЗС рф серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об'єднаний допоміжний корпус.

6 серпня у Головному управлінні розвідки МО України повідомили, що російські окупанти замінували Запорізьку атомну електростанцію.

8 серпня представники окупантів в офіційній заяві заявили, що готові підірвати заміновану ЗАЕС, про що повідомляло українське держпідприємство «Енергоатом» в офіційній заяві.

В Офісі президента України закликали ООН та МАГАТЕ направити спеціальні місії на ЗАЕС для врегулювання ситуації.