Новини та ділова аналітика для проактивних

Україна обмежила імпорт м'яса птиці із США

21 лютого 2022 — 18:08

Україна 18 лютого запровадила заборону на ввезення з США м'яса птиці та субпродуктів з неї після спалаху пташиного грипу, зафіксованого 10 лютого на індичій фермі в штаті Індіана.

Про це йдеться в повідомленні Центру громадського здоров'я, передає Нова Влада.

Заборона поширюється на ввезення інкубаційних яєць, птиці, продуктів з неї (за винятком продуктів, що пройшли обробку методом, що гарантує знищення збудника зазначеного захворювання), харчових продуктів тваринного походження, кормів, а також побічних продуктів тваринного походження.

Нагадаємо, що пташиний грип – масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. Хвороба має серйозні наслідки для суспільства в усьому світі та є частиною програм моніторингу ВООЗ.

Вірус пташиного грипу належить до великої групи різноманітних вірусів грипу типу А, які можуть інфікувати людей, птахів (індиків, курей, качок) і тварин (свиней, коней, тхорів, тюленів і китів).

Якщо пташиний вірус та вірус звичайного людського грипу одночасно потрапляє в організм людини, то з’являється новий штам, який набуває властивостей призводити до важкого перебігу захворювання та легко передаватися від людини до людини, що може спричиняти пандемію грипу.

Нагадаємо, Європейський Союз з 17 січня зняв обмеження на ввезення продукції птахівництва з України, які діяли з грудня 2020 року у зв'язку з виявленням на українській території випадків високопатогенного грипу птиці.