Новини та ділова аналітика для проактивних

Україна та Туреччина підписали угоду про ЗВТ

03 февраля 2022 — 17:37

Україна та Туреччина підписали Угоду про вільну торгівлю. Документ підписаний у Києві в присутності президентів України та Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана.

Про це відомо з трансляції церемонії підписання двосторонніх документів Україною та Туреччиною, яку веде Офіс президента, передає Нова Влада.

За попередніми прогнозами, угода щорічно даватиме +2,2% до ВВП України. Товарообіг зросте на 38%.

Документ передбачає встановлення Туреччиною 0% мит на 10 337 товарних позицій, що складає 95% від загальної кількості товарів, які експортуються Україною. Крім того, ще на 1348 товарних позицій будуть діяти тарифні квоти або зменшені мита.

Як зазначила під час засідання уряду 2 лютого перша віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко, товарообіг між країнами складає 7,3 млрд доларів, з яких український експорт 4,1 млрд доларів, імпорт - 3,2 млрд доларів. Левова частка українського експорту (70%) - метал та зернові.

За її словами, завдяки встановленню 0% мита на постачання Туреччиною зернових Україна отримає покращені умови доступу на турецький ринок переробленої аграрної продукції. Також угодою передбачається повне скасування турецьких мит на промислову продукцію.

Україна залишила за собою право застосувати експортне мито на вивезення металобрухту. В той самий час, Туреччина частково відкриває внутрішній ринок для металу з України. По 510 з 840 металургійних товарів встановлюється нульове мито. Ще на 130 встановлено часткове зменшення мита, що дає переваги у порівнянні з російським металом. Для 167 товарів металургії надаються квоти щонайменше на 411 тисяч тон.

Крім того, Україна зберігає дію мит на вживані автомобілі і секонд-хенд і встановлює трьох і п'яти річні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості.

Також вироблений з турецької сировини товар після активування угоди буде вважатися українським і зможе безмитно потрапити на ринки усіх європейських країн, відповідно до сертифікату EUR1.

Нагадаємо, Україна та Канада розпочинають переговори про модернізацію двосторонньої угоди про вільну торгівлю (CUFTA), яка набула чинності 2017 року.