Новини та ділова аналітика для проактивних

В Україні офіційно запустили "Дія.City"

08 лютого 2022 — 16:35

Президент Володимир Зеленський сьогодні під час Diia Summit оголосив про початок роботи спецрежиму для IT – "Дія.City", повідомляє Нова Влада.

"Запускаємо "Дія City". Це цифрова столиця електронної держави. "Дія City" – один із найкращих податкових та правових режимів на планеті. На планеті, де говорять мовою венчурного інвестування. Ми трансформуємо Україну у країну продуктових компаній та стартапів. Завдяки "Дія.City" частка IT в ВВП нашої держави зросте з 4 до 10%, а доходи галузі до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати найбільшим хабом Європи", – наголосив глава держави.

Також Зеленський виразив сподівання, що резидентами "Дія.City" ставатимуть не лише українські, але й зарубіжні ІТ-компанії.

"Наскільки я знаю, то сьогодні до "Дія.City" доєднаються і перші, і другі. Відомі, провідні наші і іноземні компанії", – сказав він.

Зокрема, про плани стати резидентом "Дія.City" оголосив британський фінтехстартап Revolut, повідомив операційний менеджер компанії Дмитро Стрельчук.

"Ми хочемо інвестувати в Україну. Ми хочемо створювати робочі місця тут. Тому я радий оголосити, що Revolut стає першим резидентом "Дія.City" в Україні сьогодні. Також ми відкриваємо понад 100 вакансій для технічних фахівців", – сказав він в ході "Дія.Саміті", інформує Інтерфакс-Україна.

Резидентами Дія.City можуть стати ІТ-компанії чи стартапи з будь-якого регіону України.

Як вступити?

  • Щоб отримати статус резидента, компанія має надіслати заявку до Мінцифри через портал city.diia.gov.ua або листом на пошту Мінцифри.
  • Якщо заявку буде подавати представник за довіреністю, потрібно принести оригінал або завірену копію довіреності.
  • Компанія-заявник може сплачувати податок на прибуток підприємств на особливих умовах. Усі документи мають бути українською мовою та підписані електронним підписом.

Нагадаємо, "Дія.City" – правовий режим для IT, що передбачає спеціальні умови оподаткування для юридичних осіб – резидентів "Дія.City". Також передбачається, що IT-компанії отримають гнучкі умови працевлаштування працівників та окремий порядок взаємодії із державними контролюючими органами.

Як повідомлялось, у червні 2021 року Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №5376 у першому читанні, який вносить зміни до Податкового кодексу щодо системи "Дія.City".