Новини та ділова аналітика для проактивних

В Україні вводять надзвичайний стан – РНБО

23 лютого 2022 — 12:19

Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан на всій території України крім Донецької та Луганської областей.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу 23 лютого, передає Нова Влада.

"РНБО просить Верховну Раду запровадити надзвичайний стан по всій території, крім Луганської та Донецької областей", - повідомив Данілов.

Данілов пояснив, що обмеження, пов'язані з надзвичайним станом будуть варіюватися, залежно від регіону. Стосовно Донецької та Луганської областей секретар РНБО пояснив, що там вводити НС не можливо, згідно з особливостями законодавства, але там і так надзвичайні умови, оскільки йдуть бойові дії.

Відповідаючи на запитання журналістів, Данілов уточнив, що надзвичайний стан запроваджується на 30 днів.

У разі запровадження в Україні надзвичайного стану в країні з'явиться низка обмежень. Вони стосуватимуться особливого режиму в'їзду та виїзду, а також обмеження свободи пересування.

Про це свідчить поки що не офіційний документ, опублікований у Telegram нардепа Олексія Гончаренка. Його має затвердити 23 лютого Верховна Рада.

Отже, указ про запровадження надзвичайного стану передбачає:

  • Обмеження руху та огляд транспортних засобів;
  • Посилення охорони громадського порядку та об'єктів, що забезпечують життєдіяльність населення;
  • Заборона проведення зборів, мітингів, демонстрацій, спортивних та інших масових заходів;
  • Введення комендантської години;
  • Перевірка документів у громадян, у необхідних випадках – особистий огляд, огляд речей, автомобілів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла;
  • Обмеження продажу зброї, спиртних напоїв;
  • Вилучення у громадян зареєстрованої вогнепальної та холодної зброї та боєприпасів; у підприємств – навчальної військової техніки, вибухових, радіоактивних речовин;
  • Регулювання роботи цивільних теле- та радіопрограм.

Нагадаємо, російський президент Володимир Путін вирішив підписати 21 лютого указ про "визнання" проросійських незаконних збройних формувань на окупованій території України – так званих "днр" і "лнр". В указах Путін офіційно доручив ввести російські війська на окуповану територію.