Новини та ділова аналітика для проактивних

Зеленський у відео своєї річниці збрехав про рекорд у 180 законів «Слуг народу» – це у 1,5 рази менше, чим у попередників

Фото з сайту президента України
Фото з сайту президента України
У 2015 році ВРУ приймав 32 закони в місяць, проти 22-х нинішнім «зе-принтером»

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв журналістам дати розгорнуту прес-конференцію по закінченню карантину щодо результатів річниці свого перебування на посаді. Замість спроби організувати зараз хоча б якийсь варіант он-лайн прес-конференції (держава ж у смартфоні) він спромігся лише зняти чергове відео – документальний фільм «Рік Президента Зеленського». Фільм (хронометраж 51 хв) опублікували на офіційній сторінці Офісу президента в Facebook.

Вже на початку відео (на 3 хв. 45 с) Нова Влада виявила, що президент обманює глядачів та маніпулює статистикою щодо результатів роботи Верховної Ради. Зокрема Володимир Зеленський похвалив партію «Слуга народу» за те, що за 8 місяців роботи парламенту IX скликання (з вересня 2019 року по квітень 2020 року) було прийнято 180 законів. Він натякнув, що такої статистики у законотворчості до сих пір не спостерігалось.

«Дивись на результат. Не було ще в Україні Верховної Ради такої. Вона за віком молодша за будь-яке скликання Верховної Ради. Ментально вона інша. Особливо ця партія, партія «Слуга народу». Так вони різні, їх багато. Але при цьому результат – є результат. 180 законів за 8 місяців. 180 законів було прийнято в Верховній Раді України. Де є така статистика?..», – проінформував президент у своєму відео, де він дає інтерв’ю неназваній особі за кадром.

За перші 8 місяців роботи попередня ВРУ прийняла 251 закон. "Слуги народу" Зеленського майже у 1,5 рази менше: 174 закони

По-перше, Верховна Рада IX скликання прийняла за 8 вказаних місяців 174 закони, а не 180. Перевірити це можна на офіційному сайті ВР тут.

Президентські спічрайтери очевидно порушили правила заокруглення в математиці. Навіть якщо гаранту захотілось привести гарненьке число, що кратне 10, то у такому випадку треба було озвучувати показник 170.

По-друге, Верховна Рада попереднього VIII скликання на початку своєї діяльності, не маючи монобільшості (коаліції, яка складається з однієї партії), досягала значно більшої результативності.

Зокрема, у 2015 році за 11 місяців (без врахування серпня, коли не проводяться пленарні засідання) тодішній парламент прийняв 350 законів. Інформацію можна перевірити на сайті ВРУ тут. Також дивіться нижче скрін з парламентського сайту.

Тобто, згідно офіційної статистики «Слуга народу» у так званому «турборежимі» за перші 8 місяців роботи, маючи повну владу, спроміглись продукувати у середньому 21,75 закон в місяць. Попередній парламент, обраний наприкінці 2014 року, з коаліцією з п’яти партій, за 2015 рік без «турборежиму» у середньому ухвалював 31,82 закон за місяць.

Цей результат більше, ніж у 1,46 рази, чим у «Слуг народу» Зеленського.

Цікаво, що за перші 8 місяців роботи ВРУ VIII скликання народні депутати прийняли 251 закон: грудень 2014 року, січень-липень 2014 року, вересень 2014 року. Що у 1,44 рази більше, чим ухвалила нинішня монобільшість, за свої перші 8 місяців.

Безумовно, менші показники «турборежиму» можна пояснити введенням у середині березня 2020 року карантину, й зменшенням працездатності народних обранців. Але. Фарби у «зе-принетрі» почали закінчуватись раніше. У січні 2020 року було прийнято всього 16 законів, у лютому депутати відверто лінувались – 2 закони (стала очевидною політична криза в команді Зеленського).

Натомість попередня ВРУ весь перший рік своєї каденції працювала плідно, майже не збавляючи темпів: – у  листопаді 2015 року прийнято 44 закони; у грудні 2015 року – 38.

rada_zakony_2015.jpg