Новини та ділова аналітика для проактивних

Половина українців задоволені життям, — опитування

31 грудня 2021 — 11:00

Для кожного третього українця 2021 рік був успішним, для половини посереднім, і тільки для кожного десятого – взагалі неуспішним, свідчать результати підсумкового річного онлайн-опитування Соціологічної групи Рейтинг.

Також за дослідженням, майже 40% українців кажуть, що задоволені своїм життям, ще 30% – швидше задоволені, близько 20% – не дуже задоволені і 11% – незадоволені аж ніяк. Дещо частіше про те, що вони задоволені життям, говорили молодші опитані і чоловіки. Також чим вище опитані оцінюють свій дохід, тим успішнішим, на їхній погляд, був для них рік.

Водночас понад 40% опитаних часто в цьому році відчували стрес. Ще 29% – іноді мали стрес, 22% – рідко або дуже рідко і тільки 7% – ніколи. Найчастіше про відчуття стресу говорили люди з нижчими доходами і жінки.

Як свідчать результати опитування, у 2021 році українці відчували любов до інших набагато частіше, ніж любов до себе. Відносно часто також відчували радість, смуток і гнів. Ще рідше – подив, а найрідше – страх. Загалом чим частіше люди відчували емоції радості і любові, тим успішнішим вони оцінили рік, тим задоволенішими вони були життям і менше переживали стрес.

Опитування проводили серед населення України віком 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка є репрезентативною за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова система: 1600 респондентів. Інтернет-опитування методом Computer-Assisted Self Interviewing (CASI) здійснено на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше 2,4%. Термін проведення: 4–7 грудня 2021 року.