Новини та ділова аналітика для проактивних

Дитина не розмовляла російською. У Німеччині чоловік скинув із моста хлопчика з України

03 вересня 2023 — 21:29
Дитина отримала струс мозку, забій плеча та ноги

У Німеччині стався кричущий випадок. Невідомий чоловік напав на дітей із України, скинувши з моста 10-річного хлопчика. Аргументом для такого «імпульсивного» вчинку стало те, що хлопчик не говорив російською мовою.Про цей інцидент стало відомо із повідомлення прокуратури Нижньої Саксонії.

У ньому йдеться про те, що прокуратура Геттінгена почала розслідування замаху на ненавмисне вбивство після нападу невідомого чоловіка на 10-річного хлопчика з України в Айнбеку, на мосту Райнзертурмвег.

У відомстві уточнили, що напад трапився 26 серпня близько 19:00. Німецькі правоохоронці з'ясували, що кілька українських дітей перебували в районі мосту, коли чоловік, який проходив повз нього, поскаржився, що діти говорять українською. На його думку, дітям варто було б говорити російською. Після цього у своїх висновках чоловік пішов далі, заявивши, що «війну розпочала Україна».

«Він потягнув дівчинку за волосся, а потім схопив 10-річного хлопчика та жбурнув його через перила у канал. Хлопчик ударився об залізні балки, прикріплені до мосту. В результаті він отримав поранення в голову та ліву ногу», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Крім того, поки хлопчик лежав у каналі, нападник кинув у нього скляну пляшку, яка потрапила дитині у праве плече.

Як пізніше уточнили в посольстві України в Німеччині, свідками нападу стали й інші діти з України, найстаршому з яких було 12 років.

Після цього злочинець поспішив піти. Нині його шукають. Німецькі правоохоронці вже склали на нього орієнтування, повідомивши, що чоловікові на вигляд 40-45 років, він був одягнений у синю футболку, чорну кепку та джинсові шорти. При цьому національність, громадянство чи походження нападника поки що не встановлені. Наразі розслідування триває, а поліція шукає свідків.

«Мої діти гралися біля парку, це недалеко від нашого дому. Той чоловік причепився до них, бо вони говорили українською мовою. Він російською назвав наших дітей бандерівцями, звинувачував їх у війні та вимагав припинити говорити українською. Потім штовхнув мого сина в канаву, той піднявся – і чоловік кинув у нього скляною пляшкою, після чого ще раз штовхнув», – розповіла мама хлопчика в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Реакція України

У посольстві України в Німеччині заявили, що Генеральне консульство України в Гамбурзі через два дні після інциденту, 28 серпня, звернулося до Міністерства внутрішніх справ Нижньої Саксонії з проханням про детальне з'ясування всіх обставин, розслідування злочину та покарання винних.

«Українські консули перебувають у постійному зв'язку з батьками постраждалої дитини та місцевою поліцією. Прокуратура міста Геттінген порушила справу за звинуваченням у спробі вбивства», - йдеться у повідомленні.

Наразі справа перебуває на контролі консульської служби України. Постраждалу дитину після надання допомоги вже відпустили додому.

Напади на українців у Європі

Зазначимо, що у Європі напади на українців не поодинокі. Наприклад, у січні троє російськомовних чоловіків напали на двох дівчат із України у метрополітені Берліну. А у червні минулого року в Німеччині росіянин напав на українську ведучу Ганну Олицьку після того, як її син вигукнув слова: «Слава Україні» під час прогулянки.

Довідка

Нижня Саксонія посідає у Німеччині друге місце за площею після Баварії. Місто Геттінген знаходиться на 6 місці в Нижній Саксонії за кількістю жителів. Зокрема, у цьому місті зареєстровано понад 110 тисяч українців.

Нагадаємо, Німеччина входить до трійки країн, які прийняли українців після вторгнення росії у лютому минулого року. Тут загалом знайшли притулок 780 тисяч українців, майже 641,4 тисячі з них отримали спеціальний захищений статус.