Новини та ділова аналітика для проактивних

Amazon та eBay підвищили тарифи для українців через податки

25 декабря 2021 — 11:00

Популярний ecommerce-сервіс eBay та найбільший у світі інтернет-рітейлер Amazon розіслали українським користувачам листи-попередження про те, що з січгя додатуть до вартості своїх послуг 20% податку на додану вартість (ПДВ) у зв'язку з набуттям чинності закону про так званий "податок на Google", повідомляє галузеве видання Аin.ua.

У листі зазначається eBay, що у зв’язку зі зміною податкового регулювання компанія додає ПДВ до вартості своїх послуг, ця ставка буде застосована до кожної оплати послуги, яку здійснюватимуть українські користувачі.

Водночас в компанії запевнили, що ця зміна ніяк не позначиться на товарних оголошеннях і користувачам майданчику не потрібно буде нічого змінювати. 

eBay стягує два види базових комісій для продажу товарів більшості категорій: insertion fees (за розміщення оголошень) та final value fees (з продажу товару).

Водночас Amazon попередив, що з січня некомерційним користувачам потрібно вказати податковий реєстраційний номер у своєму обліковому записі Seller Central. Для цього у налаштуваннях у розділі "Інформація про податки" потрібно обрати у списку країн "Україна" та вказати свій податковий номер. А з 1 січня 2022 року компанія теж почне стягувати ПДВ у розмірі 20% за свої послуги.

Як повідомлялося, на початку грудня 2021 року компанія Google також розіслала користувачам своїх платних послуг в Україні лист, де попереджала про подорожчання своїх сервісів. Соціальна мережа Facebook також повідомила про 20% податку для своїх послуг.