Новини та ділова аналітика для проактивних

Apple має намір вбудувати платіжні термінали в iPhone

28 січня 2022 — 14:45

Американська компанія Apple працює над розробкою нової функції для iPhone, яка дозволить використовувати пристрій як платіжний термінал без додаткового обладнання. Про це повідомляє Bloomberg, передає Нова Влада.

За повідомленням джерел, смартфон можуть перетворити на платіжний термінал: пристрій почне приймати кошти від інших власників смартфонів. Функція буде працювати безшовно, для її активації не потрібно додаткового обладнання.

Як з’ясував автор Bloomberg Марк Гурман (Mark Gurman), Apple працює над даною технологією з 2020 року, коли компанія придбала канадський стартап Mobeewave за 100 мільйонів доларів. Швидше за все, система використовуватиме вбудований у кожний актуальний iPhone чіп NFC. Таким чином представники малого бізнесу зможуть отримувати оплату від своїх клієнтів за допомогою смартфона. Не повідомляється, чи буде ця послуга пов’язана з Apple Pay.

За словами Гурмана, Apple вирішила додати цю функцію в iPhone, щоб конкурувати із послугою Square компанії Block Inc., яка є лідером у даному сегменті. Опція безконтактних платежів Square працює за допомогою Bluetooth.

Джерела розповіли, що Apple планує розгорнути цю функцію на смартфони користувачів у найближчі місяці. Ймовірно, опція з’явиться у бета-версії iOS 15.4, повноцінний реліз очікується навесні. Представник Apple відмовився від коментарів.

Передбачається, що нова система буде працювати через NFC, яка також використовується для роботи Apple Pay. Журналісти у своєму матеріалі посилаються на джерела, близькі до компанії. Раніше видання вже неодноразово підтверджувало достовірність інформації. 

Наразі використовувати смартфони від Apple як прийом оплати можна, але для цього обов'язково потрібно підключати пристрій до зовнішнього терміналу. Нова технологія має прибрати цю потребу, значно спростивши процес. 

За даними джерела, компанія збирається додати до iPhone нову функцію з оновленням операційної системи, яке очікується найближчими місяцями. Представники Apple поки що відмовляються давати коментарі щодо впровадження нової технології.

Таке рішення має дозволити Apple конкурувати з найбільшим виробником платіжних терміналів Square. Поки що неясно, чи стане нова функція частиною Apple Pay, чи працюватиме окремо. Джерела видання зазначають, що розробники з Mobeewave після того, як стартап купила Apple, працювали саме в підрозділі Apple Pay. 

В Apple відмовилися коментувати новину.

Нагадаємо, Apple посіла перше місце у рейтингу найдорожчих брендів світу за версією Brand Finance Global 500.