Новини та ділова аналітика для проактивних

Бізнес рекордно збільшив попит на кредитування – опитування НБУ

28 січня 2022 — 16:25

Українські банки повідомляють про рекордне зростання попиту на бізнес-кредити. Найпопулярнішими є короткострокові, гривневі кредити і позики для малих та середніх підприємств. Про це свідчать результати опитування про умови банківського кредитування, проведеного Національним банком України.

Зокрема, 92% українських фінансових установ очікують зростання обсягу позик домогосподарствам у 2022 році.

Зазначається, що попит на бізнес-кредити рекордно зріс протягом жовтня – грудня 2021 року. Здебільшого підприємства потребували обігових коштів та капітальних інвестицій, а попит малого та середнього бізнесу додатково простимулювало зниження ставок.

У банках повідомили, що кредитні стандарти для бізнесу значно пом’якшились, а кількість відмов на видачу позик зменшилась. Натомість боргове навантаження малих і середніх підприємств дещо погіршилося.

Респонденти позитивно оцінюють перспективи кредитування українського бізнесу у 2022 році. Зокрема, 79% опитаних фінансових установ прогнозують зростання обсягу власного корпоративного портфеля.

Також у першому кварталі цього року банки загалом не планують змінювати діючі кредитні стандарти для корпоративних клієнтів. Лише декілька окремих установ послаблять їх для короткострокових, гривневих кредитів і позик малому й середньому бізнесу.

Зазначимо, в опитуванні НБУ взяли участь кредитні менеджери 24 банків, чия частка у загальних активах банківської системи України становить 89%.

Нагадаємо, у грудні 2021 року керівники та власники компаній погіршили оцінки економічного стану своїх підприємств.