На правах реклами
В останні кілька років віддалена робота стала дуже популярною. Для зв’язку з роботодавцем потрібен лише інтернет та комп’ютерний пристрій. Досвід показує, що більшість працівників демонструє високу продуктивність праці при такому варіанті співробітництва. Головний інструмент – ноутбук, за допомогою якого виконується основна частина операцій.
Які моменти потребують першочергової уваги
Покупка ПК обходиться дорожче, крім того стаціонарний комп’ютер не досить мобільний. Компактний лептоп дозволяє працювати навіть в громадських місцях чи на відпочинку. Ні для кого не буде новиною той факт, що вимоги програмного забезпечення з кожним роком все суворіше, тому пристрої 5-річної давнини вже не підходять для використання. При виборі моделі для віддаленої роботи варто опиратися на такі показники:
- тип накопичувача та його об’єм;
- оперативна пам’ять;
- продуктивність роботи процесора;
- автономність;
- розміри.
В залежності від самого роду занять ці параметри та вартість можуть суттєво відрізнятися. Наприклад, для обробки графіки необхідна хороша відеокарта, яка помітно додає в ціні пристрою. Для обробки текстових документів або таблиць достатньо вбудованого відеоадаптера.
Рекомендації по параметрам
Для комфортної віддаленої роботи буде достатньо SSD-накопичувача на 256 ГБ та вище. Цей тип диска набагато швидший та надійніший в роботі за застарілі HDD-диски. Оперативної пам’яті забагато не буває, але для віддаленої роботи цілком достатньо буде 8 ГБ та вище.
Що стосується процесора, то можна вибирати будь-який з сучасних моделей. Процесори від AMD складаються з двох ядер, але відмінно підходять для щоденної роботи з даними.
Якщо часто доводиться подорожувати або працювати у відрядженні, то дуже важливе питання автономності. Сучасні ноутбуки можуть тримати заряд більше 10-18 годин. Але чим більша автономність, тим дорожче пристрій. Недорогі моделі тримають заряд 5-9 годин. Діагональ екрану має складати 15,6 дюймів: це майже як у ПК, але не втрачається зручність при транспортуванні.