Новини та ділова аналітика для проактивних

Підготовка для співбесіди: практичні поради

27 вересня 2021 — 12:17

На правах реклами

Результат співбесіди впливає на ваші потенційні можливості отримати посаду. Але залежить це тільки від вас і рівня підготовки до зустрічі з роботодавцем або частіше — з його представником. Тут важливо максимально позитивно справити враження на співрозмовника. Важливо враховувати і психологічно аспекти зустрічі, і ваші знання про майбутню роботу.

Оцініть, чи знаєте ви майбутню професію

Досить часто на співбесідах ставлять такі питання, через які можна зрозуміти ваш рівень підготовки до майбутньої посади. Навіть не дивлячись на те, що робота у Львові досить різноманітна, це стосується всіх вакансій без виключення. Можна відповісти собі на такі питання:

  1. Чи розумію я, яким має бути ідеальний кандидат на цю посаду?
  2. Які головні цілі цього працівника та що має бути в пріоритеті?
  3. Як особисто я можу дістатися цілей на роботі?

Якщо на відповіді можуть впливати цінності та місія компанії, то можна запитати про це на зустрічі. Можна також проаналізувати власні здібності та особисті якості, що будуть підтверджувати потенційні можливості.

Вивчіть щось про компанію

Цей етап варто ще провести до обговорення зустрічі з представниками компанії. Це допоможе зрозуміти, чи дійсно ви зможете працювати тут та реалізувати власні амбіції чи досягати інші цілі, для яких ви і влаштовуєтеся. 

Пошук інформації про майбутнє місце роботи допоможе:

  • ставити власні питання для повноцінної бесіди;
  • підготуватися до конкретних запитань з боку роботодавців;
  • скласти позитивний образ через свою амбіційність.

Пам’ятайте, що на співбесіді ви маєте рівні права. Знайти інформацію можна на сайті, сервісі OLX Робота та у соцмережах.

Репетируйте самі

Приблизний перелік питань можете скласти самі. Тому вам до співбесіди залишається тільки подумки відповідати на питання самому собі і вибудовувати стратегію комунікації. Зазвичай на співбесідах розмова йде про попередню роботу, особисті навички, очікуваннях і амбіції.

Можна попрацювати над власною емпатією. Тоді ви зможете розташовувати до себе людину і зробити ваше спілкування приємним.