Новини та ділова аналітика для проактивних

Автосалон харківського ексдепутата-зрадника Губіна намагаються «переписати» на депутата з Блоку Кернеса – розслідування журналістів

19 травня 2023 — 16:00

Окупація українського Криму 9 років тому обернулася для багатьох українців втратою нерухомості та бізнесу на півострові. Проте, деяка частина українських громадян аж ніяк не цуралася співпраці з окупантами. Були й такі, що обіймаючи посади в органах влади на материковій Україні, приховано вели бізнес у Криму, сплачували окупантам податки та отримали російський паспорт.

На початку повномасштабного російського вторгнення багато таких «таємних росіян» відкрито встали на бік агресора. Як пишуть у своєму розслідуванні журналісти видання «Коментарі», яскравим прикладом  стала історія навколо кримського бізнесу колишнього депутата Харківської облради від Партії регіонів та Опоблоку Олександра Губіна та його родини.

За інформацією видання, сім'я Олександра Губіна в Харкові доволі відома. Сам Губін з 2015 по 2020 рік був депутатом Харківської облради. В 2020 році переобратися до облради від ОПЗЖ бізнесмен не зумів, проте мандат від ОПЗЖ отримала його дочка Анастасія. В бізнесі сімейство Губіних активно займалося пасажирськими перевезеннями, як в Харкові, так і на міжміських маршрутах, та тримало автосалони.

Про те, що члени родини Губіних мають бізнес у Криму та російські паспорти, Харківський антикорупційний центр та низка ЗМІ писали уже давно, а у вересні 2022 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження проти Губіна за статтею "колабораційна діяльність". Окрім іншого слідство встановило, що сам Губін, його дружина Ірина та дочки Марина та Анастасія, виїхали з України в Росію буквально за кілька годин до початку повномасштабного вторгнення.

Окрім того, Губіна пов’язують з російською компанією «Престиж Авто Крим». В харківських ЗМІ почали розганяти інформацію про те, що керівником зазначеної компанії є депутат Харківської міськради від партії «Блок Кернеса – Успішний Харків» Ігор Аріх.

Більше того, в якості нібито доказу причетності Аріха до «Престиж Авто Крим» публікується фото російської трудової книжки, де вказано, що Аріх з березня 2014 року прийнятий на посаду директора цього підприємства.

tr_knyga.png

Сам Аріх свою причетність до цієї російської компанії категорично заперечує. Втім, з'ясувати, хто насправді володіє російською кримською компанією та зрозуміти, чому російський бізнес Губіна приписують Аріху, не так вже й важко. За великим рахунком, долю кримської компанії можна повністю простежити у відкритих електронних реєстрах.

Згідно з цими даними, Ігор Аріх справді заснував українську ТОВ «Престиж Авто Крим», але зробив це 15 грудня 2011 року, задовго до російської анексії Криму. Трохи згодом співзасновником української компанії став і Олександр Губін.

У 2012 році українське ТОВ «Престиж Авто Крим» в місті Сімферополь розпочало будівництво дилерського концептуального центру «Porsche». На початку 2014 року цей центр готувався до відкриття, але цьому завадила російська окупація.

Після захоплення українського півострова росіянами Аріх перереєстрував свій кримський бізнес у Харкові та змінив назву компанії на ТОВ «Престиж Авто Сіті». Про що міститься інформація в українських електронних реєстрах.

У Криму ж в листопаді 2014 року компанія ТОВ «Престиж Авто Крим» була зареєстрована вже за російським законодавством, а її директором став такий собі Енвер Решетов. За тією ж адресою, що і «Престиж Авто Крим», в окупованому Сімферополі була за російським законодавством зареєстрована та знаходиться ще одна російська фірма – «Престиж Автомоторс», яка є офіційним дилером китайських автівок «Haval».

Та сама адреса – аж ніяк не збіг обставин, адже директором російської «Престиж Автомоторс» значиться знову Енвер Решетов, а от співзасновницею – Ірина Губіна, яка є дружиною Олександра Губіна. За даними Харківського антикорупційного центру, Ірина Губіна є власницею ще трьох фірм, що зареєстровані у Бєлгороді та Москві. Отже, є всі підстави стверджувати, що саме сімейство Губіних використовує російську компанію ТОВ «Престиж Авто Крим».

gosreestr.png

gosreestr2.png

googl.png

googl2.png

Також підтвердженням викладених фактів є відео відкриття автосалону «Porsche» – того самого, який будувала ще до окупації українська компанія Аріха.

На відео можна побачити усе сімейство Губіних. На урочистостях та фуршеті з нагоди відкриття автосалону можна помітити і Олександра Губіна, і його дружину Ірину, і майбутнього депутата Харківської облради від ОПЗЖ Анастасію, яка є донькою Олександра Губіна, і іншу його доньку Марину.

prezent_gubiny.png

До речі, те, що усі члени родини Губіних регулярно перетинали кордон з окупованим Кримом, підтверджують і оприлюднені в реєстрі судових рішень матеріали Харківського апеляційного суду, який розглядав питання арешту майна сім'ї Губіних в рамках справи про колабораційну діяльність.

Таким чином, можемо стверджувати, що після окупації Криму саме сім'я Губіних веде автобізнес, використовуючи російське ТОВ «Престиж Авто Крим», зареєстроване за російським законодавством, сплачуючи податки країні-агресору. До речі, в 2021 році «Престиж Авто Крим» сплатила в російський бюджет більше 1 млн. рублів.

avtosalon_simf.png

Прикметно, що на презентацію автосалону у Криму родина Губіних запросила у якості почесного гостя тодішнього так званого «віце-прем’єра ради міністрів російського Криму» Віталія Нахлупіна. Це ще один зрадник України родом з Макіївки, який пішов на співпрацю з окупантами, отримав посаду від них у Криму, але вже у 2018 році був заарештований окупантами, а в 2022 році отримав від російського суду 8 років позбавлення волі.

avtosalon_simf2.png

Що ж стосується Ігоря Аріха, то окрім його присутності в російських реєстрах як засновника російського ТОВ «Престиж Авто Крим», жодних інших ознак, що він якось причетний до діяльності цієї російської компанії знайти не вдалося. Сам Аріх в коментарі журналістам зазначив, що «повністю виконав вимоги чинного на той час законодавства України, та переніс українське ТОВ «Престиж Авто Крим» до міста Харкова, змінивши назву на ТОВ «Престиж Авто Сіті».

«Я не засновував російську компанію ТОВ «Престиж Авто Крим», не уповноважував будь-яких осіб представляти мої інтереси для перереєстрації товариства за законами рф, не надавав своєї згоди на ведення бізнесу в тимчасово окупованому Криму, і мені невідомо, за яких обставин я фігурую в якості співзасновника російського товариства «Престиж Авто Крим» в російських реєстрах», – заявив Аріх.

Варто також зазначити, що фото російської «трудової книжки», яка начебто доводить роботу Ігоря Аріха в росії, виглядає як доволі неоковирна підробка. Річ у тім, що російські трудові книжки серії ТК-VI, яка вказана на фото буцімто книжки Аріха, в рф почали випускати лише з жовтня 2018 року, що легко перевірити за російськими реєстрами. В той час як запис у книжці нібито зроблений у березні 2014 року – за 4 роки до того, як книжка такої серії могла бути надрукована.

Крім того, на печатці у «трудовій книжці» міститься російський «номер ОГРН», який, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, був присвоєний компанії «Престиж Авто Крим» тільки 21 листопада 2014 року, тобто через пів року після запису у книжці.
Що стосується Олександра Губіна, то з ним зі зрозумілих причин зв'язатися зараз неможливо, адже, за наявною інформацією, він залишив Україну в ніч на 24 лютого 2022 року.

Таким чином, здається цілком очевидно, що сімейство Губіни разом з іншими особами, в окупованому Криму протиправно використовують майно заснованої Аріхом української компанії, не маючи на те жодних дозволів, порушуючи при цьому українське законодавство. Ну а те, що в харківських ЗМІ зараз розганяють історію, що депутат Аріх причетний до російського бізнесу в тимчасово окупованому Криму, дуже схоже на цілеспрямовану не надто якісну дезінформацію, яка може бути направлена на дестабілізацію Харківської влади, зокрема  цілеспрямовану дискредитацію депутата харківської міської ради від політсили «Блоку Кернеса – Успішний Харків» Аріха Ігоря