Новини та ділова аналітика для проактивних

«Батьківщина» зірвала план влади з перетворення України на наркоплантацію - Тимошенко

04 серпня 2021 — 16:13

Президентська фракція у ВР винесла на голосування проект закону про легалізацію канабісу. На погляд Юлії Тимошенко та її політсили «Батьківщини» даний закон дозволяв перетворити українські лани на наркоплантації. Після її виступу в парламенті закон набрав лише 219 голосів, і рішення прийнято не було. Про це стало відомо після пресконференції за результатами позачергового засідання парламенту.

«Цей закон про те, щоби в Україні, на наших золотих землях, на наших чорноземах вирощувати не хліб, а наркоту. Продавати її, переробляти. Наших дітей цим годувати. Продавати біля шкіл. Ви що, не знаєте, які у нас суди? Які силові структури? Ви зможете своїх дітей від цього захистити?», - звернулася з трибуни до депутатів Юлія Тимошенко.

Вона підкреслила, що жоден орган державної влади не може забезпечити, щоб плантації наркотичної коноплі у регіонах не стали осередками розповсюдження наркоманії. Яскравим прикладом є ситуація з незаконним видобутком бурштину, вирубуванням лісів та багато іншого. Влада не в стані контролювати цей процес - відповідно, з’являється чорний ринок.

Партія «Батьківщина» стала головним опонентом закону. За переконанням «батьківщинівців», легалізація нових препаратів для важкохворих не потребує ухвалення закону. Юлія Тимошенко наголосила, що обіг наркотичних ліків з першого дня незалежності регулюється постановою Кабміну. Якщо в ній бракує якогось препарату, необхідного для допомоги пацєнтам, уряд просто вносить його назву до відповідного переліку. За її словами, запропонований владою законопроект №5596 не має відношення до полегшення життя важкохворих. Їхніми стражданнями банально прикрили плани з організації на території України вирощування, переробки та продажу марихуани.

«Вибудовується логічний ряд: гральний бізнес, продаж стратегічної власності України, продаж землі, зараз ще і легалізація наркотиків. Я можу вам сказати, що просто цинізм країній прикривати це медициною» - зазначила Юлія Тимошенко.

На погляд Юлії Тимошенко, в законопроекті є ще багато спірних норм: дозвіл на реалізацію ліків з канабісу в звичайних аптеках; дозвіл на ввезення каннабісу на територію України пацієнтом в кількостях, на які він має рецепт від іноземного лікаря. Аргументи Юлії Тимошенко почули нардепи і закон набрав лише 219 голосів, і рішення прийнято не було. Лідерка «Батьківщини» пообіцяла і надалі усіма силами блокувати кожну аферу монобільшості. А політичні експерти заговорили про подвійну перемогу партії Тимошенко.

Нагадаємо, що соціологи уже котрий місяць поспіль фіксують наростаюче незадоволення українців діями влади - і водночас постійне зростання рейтингів Юлії Тимошенко. Згідно з останніми дослідженнями, її «Батьківщина» - найпопулярніша опозиційна партія в Україні. Це - підтвердження думки людей про те, що керованих ззовні невігласів при владі має замінити професійна політична команда, для якої пріоритетними є добробут людей та національні інтереси.