Новини та ділова аналітика для проактивних

Департамент кібербезпеки СБУ заявив про спеціальні підрозділи у спецслужбах РФ

09 березня 2021 — 15:52
Які працюють за українським напрямом

У Росії є окремі підрозділи, які працюють виключно за українським напрямом та розхитують ситуації в державі.

Про це заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки (ДКІБ) СБУ Ілля Вітюк, передає Нова Влада.

«В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Тобто є окремі підрозділи, які працюють виключно «по Україні» і отримують на це фінансування», ‒ підкреслив Вітюк.

Керівник ДКІБ наголосив, що інструментами в гібридній війні стають: телеканали, інформаційні портали, сайти, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, Telegram-канали, «фабрики тролів» та окремі блогери.

Зазначається, що за минулий рік Служба безпеки:

  • нейтралізувала понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади;
  • припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак;
  • заблокувала понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю понад 60 тисяч акаунтів.

«Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави», - наголосив Ілля Вітюк.

Також він зазначив, що значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з РФ. Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою, над якою працюють фахові пропагандисти на замовлення спецслужб країни-агресора.

Відтак СБУ оголосила про підозри окремим блогерам та адміністраторам телеграм-каналів, зокрема щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Нагадаємо, СБУ відкрила більше 22 тис. виробництв за злочини РФ проти України.