Новини та ділова аналітика для проактивних

Експлуатація криголама «Ноосфера» коштує близько $25 тис. на добу — НАНЦ

21 лютого 2022 — 10:40

Експлуатація флагмана українського наукового флоту — океанського дослідницького судна льодового класу «Ноосфера» коштує близько $20-25 тис. на добу. Про це сказав директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

«Звичайно, це недешеве задоволення. Порядок цифр я можу сказати — це $20-25 тис. на добу. Точніше скажу після повернення з рейсу», — сказав Дикий в інтерв’ю агентству «Укрінформ».

За словами керівника НАНЦ, перша українська експедиція на судні буде короткою, до літа криголам має повернутися. Він пояснив, що необхідно освоїти це судно, екіпаж має навчитися ним керувати.

Нагадаємо, криголам був придбаний в установи «Дослідження та інновації» Великобританії (куди входить Британська антарктична служба) за $5 млн. У серпні 2021 року  на судні піднято прапор України, а 5 жовтня воно прибуло з порту Фредеріксхавн (Данія) до нового порту приписки Одеса. У грудні 2021 — січні 2022 року на судні було проведене технічне обслуговування в доку ПАТ «Іллічівський судноремонтний завод» (ІСРЗ).

Судно збудувала суднобудівна компанія Swan Hunter (Уоллсенд, Великобританія), спуск на воду відбувся у 1990 році. Довжина судна — 100 метрів, ширина — 18 метрів, водотоннажність — 5,7 тис. тонн. Судно здатне рухатися крізь шар льоду завтовшки до чотирьох метрів.

Океанське дослідне судно льодового класу «Ноосфера» наприкінці січня вирушило у свій перший рейс з порту приписки Одеса до Антарктики. Екіпаж судна складається з 26 осіб — як українських, так і іноземних фахівців, зокрема, тих, хто раніше працював на Британську антарктичну службу.