Новини та ділова аналітика для проактивних

Кабмін терміново виділив 16,6 млрд гривень для стабілізації ситуації на ринку авіаперевезень

14 лютого 2022 — 10:05

Кабінет міністрів на позачерговому закритому засіданні у неділю, 13 лютого, прийняв рішення виділити з резервного фонду 16,63 млрд грн Міністерству інфраструктури для стабілізації ситуації на ринку авіаперевезень.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram, передає Нова Влада.

"Уряд виділяє 16,6 млрд грн, аби гарантувати безперебійність польотів у повітряному просторі України. Сьогодні на позачерговому засіданні ухвалили зміни до використання коштів Резервного фонду Державного бюджету, а також виділили кошти для гарантування безпеки польотів в Україні для страхових та лізингових компаній. Це рішення дозволить стабілізувати ситуацію на ринку пасажирських авіаперевезень та гарантуватиме повернення в Україну наших громадян, що зараз перебувають за кордоном", – зазначив голова уряду.

Водночас народний депутат Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність"), який брав участь у засіданні уряду, уточнив, що вказані кошти Мінінфраструктури буде використовувати для страхових компаній, лізингових компаній, компаній-перестрахувальників та авіаперевізників з використанням ескроу-рахунків.

В оприлюдненій депутатом пояснювальній записці до проєкту рішення уряду підтверджується, що вітчизняні авіаперевізники протягом 12-13 лютого отримали листи від страхових компаній, що з 14 лютого вони припинять страхування літаків у повітряному просторі України.

З огляду на те, що майже увесь комерційний флот вітчизняних авіаперевізників перебуває в експлуатації на умовах лізингу, ряд лізингодавців уже звернувся до авіакомпаній з вимогою вивести повітряні судна з території України. Внаслідок цього, з 15 лютого могла бути зупинена діяльність вітчизняних авіаперевізників, а близько 30 тисяч українських туристів не змогли б повернутися з-за кордону.

Тому уряд виділив Мінінфраструктури 16,63 млрд грн, які будуть розміщені на ескроу-рахунках для гарантування безпеки польотів.

Раніше стало відомо, що страхові компанії могли з 14 лютого припинити страхування польотів над Україною, що, своєю чергою, могло призвести до скасування більшості рейсів.