Новини та ділова аналітика для проактивних

Канцлер Німеччини запевнив у можливості зупинки «Північного потоку-2», якщо Росія нападе на Україну – Сенат США

09 февраля 2022 — 15:20

Канцлер Німеччини Олаф Шольц підтвердив у розмові з американцями намір зупинити сертифікацію російського газопроводу «Північний потік-2» у рамках санкцій проти Росії в разі нападу на Україну. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву лідера республіканців у Сенаті США Мітча Макконнелла, передає Hubs.ua.

«Гарні новини полягають у тому, що канцлер Шольц підтвердив те, що вчора говорив президент Джо Байден: якщо станеться вторгнення, то «Північний потік-2» не просуватиметься далі», – заявив сенатор.

Водночас він назвав «поганою новиною» те, що згортання проєкту може відбутися тільки після російського вторгнення.

«Я думаю, найважливіше те, що адміністрація і президент США уже зараз мають повноваження застосувати всі інструменти, які є в їхньому розпорядженні, до вторгнення», — наголосив Макконнелл.

У цьому зв’язку він привітав зусилля колег-законодавців щодо розробки нового законопроєкту, який установлює обов’язкові санкції проти російського газопроводу. А також закликав президента Байдена зробити серйозні кроки для стримування російської агресії «до того, як вона станеться, а не після».

Нагадаємо, раніше Німеччина наполягала не включати до пакета можливих санкцій проти Росії обмеження для енергетичного сектору.