Новини та ділова аналітика для проактивних

Німеччина призупиняє сертифікацію "Північного потоку-2"

22 лютого 2022 — 13:40

Германія вирішила призупинити сертифікацію "Північного потоку-2". Рішення прийняв канцлер ФРН Олаф Шольц у зв'язку із загостренням російської кризи, пише DW.

За його словами, Мінекономіки ФРН отримала відповідні вказівки призупинити сертифікацію.

Шольц заявив, що газопровід не може бути запущений в цих кризових умовах.

У ході пресконференції у вівторок Канцлер засудив рішення президента РФ Владіміра Путіна визнати "незалежність" угрупувань "л/днр" та назвав це серйозним порушенням міжнародного права. 

Він заявив, що своїми діями на сході України Путін порушує не лише Мінські домовленості, а й Статут ООН, який передбачає збереження територіальної цілісності та суверенітету держав. 

Шольц заявив, що газогін "Північний потік-2" буде зупинений. Федеральне міністерство економіки переоцінить поставки газу в країну.

"На цьому етапі, незважаючи на санкції, також важливо не допустити подальшої ескалації. ... Для Європи йде війна на сході. Такої катастрофи необхідно запобігти", – сказав Шольц.

Нагадаємо, 21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав "республіками" захоплені Росією території Донбасу "у межах, нині фактично встановлених". Він також розпорядився офіційно ввести на Донбас російські війська.