Новини та ділова аналітика для проактивних

Київ виділив на оновлення системи оповіщення населення 11 млн гривень

09 лютого 2022 — 18:30

Цьогоріч з бюджету Києва виділено 11 млн грн на початок оновлення системи оповіщення містян у разі надзвичайної ситуації. Столиця перейде від аналогової моделі оповіщення до цифрової.

Про це заявив заступник мера Петро Пантелеєв, передає прес-служба КМДА.

Зазначається, що ще минулого року міські спеціалісти розробили концепт та відповідний проєкт нової системи. Нова система оповіщення не має аналогів в Україні. За приклад були взяті системи, що працюють у містах Польщі, у Нідерландах, Німеччині, США.

"Система оповіщення – гарантія чіткої координації дій у випадку надзвичайної події з урахуванням масштабу та причини. На жаль, деякі елементи системи оповіщення, попри їхній робочий стан, не модернізувались десятки років. Нова система оповіщення включатиме ширший перелік каналів комунікації, можливість диференційованих сигналів для різних територій та груп населення, залежно від загрози", – пояснив Пантелеєв.

Він додав, що зараз також оновлюються інструкції для різних груп та категорій щодо порядку дій у разі надзвичайної ситуації та інструкції для населення: на які канали комунікації звертати увагу і які дії вчиняти після сигналу тривоги.

Крім того, оновлять інструкції для різних закладів та установ, враховуючи специфіку – медичні заклади, школи та дитячі садки, заклади соціального захисту тощо.

Нагадаємо, у квітні минулого року КМДА оновила карту бомбосховищ.