Новини та ділова аналітика для проактивних

У столиці затвердили план евакуації населення на випадок надзвичайного стану

14 лютого 2022 — 17:15

У Києві створені комісії з питань евакуації населення на випадок надзвичайного стану. Затверджено відповідний план, який визначає місця розташування збірних евакуаційних пунктів, кількість необхідного транспорту та безпечні райони для розміщення людей.

Про це йдеться у повідомленні Київської міської державної адміністрації (КМДА), передає Нова Влада.

«Об’єкти критичної та соціальної інфраструктури столиці працюють у режимі підготовки до роботи в умовах можливої надзвичайної ситуації», 一 підкреслив мер столиці Віталій Кличко.

За його словами, сьогодні сили та засоби цивільного захисту Києва (це комунальні служби, аварійно-рятувальні служби та інші) складають: 13 500 людей особового складу та понад 780 одиниць техніки. Також розгортаються і сили територіальної бригади для оборони Києва.

«У координації з НЕК «Укренерго» ми знайшли можливості і забезпечили додаткове виробництво електроенергії на наших ТЕЦ. Грудень-січень у постійній роботі знаходяться 3-4 блоки. Це дозволяє забезпечити безперебійне енергопостачання Києва», 一 підкреслив мер.

Кличко додав, що створені запаси палива, встановлені електрогенератори для безперебійної роботи в надзвичайній ситуації систем управління містом та ТЕЦ столиці на період до 10 діб.

«Підприємства забезпечені гарантованим безперебійним зв’язком у випадку відсутності мобільного зв’язку та інтернету», – наголосив Віталій Кличко.

«Крім того, столиця удосконалює систему оповіщення, яка охоплює як окремо персонал міських служб, так і населення. Щодо укриттів у Києві Кількість придатних укриттів наразі зросло втричі, у порівнянні із 1 500 укриттів кілька років тому», - заявив Кличко.

Загалом до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ, які розташовані на об’єктах критичної інфраструктури і призначені для захисту працюючої зміни. Та майже 4500 споруд подвійного використання (підземних паркінгів і переходів, заглиблених станцій метро, підвалів та напівпідвалів). З їх розташуванням можна ознайомитися на карті, яка розміщена на сайті КМДА.

Нагадаємо, цьогоріч з бюджету Києва виділено 11 млн грн на початок оновлення системи оповіщення містян у разі надзвичайної ситуації.