Новини та ділова аналітика для проактивних

ОДКБ направила військових до Казахстану, у складі "миротворців" десантники РФ

06 січня 2022 — 09:51

Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ), в яку входять шість пострадянських держав, направила війська в Казахстан. Від Росії до складу контингенту увійшли підрозділи Повітряно-десантних військ, повідомили в секретаріаті організації.

Повідомляється, що до складу миротворчих сил ОДКБ увійшли Збройних сил Російської Федерації, Республіки Білорусь, Республіки Вірменія, Республіки Таджикистан і Киргизької Республіки.

"Основними завданнями колективних миротворчих сил ОДКБ стане охорона важливих державних і військових об'єктів, надання сприяння силам правопорядку Республіки Казахстан в стабілізації обстановки і повернення її в правове поле", - йдеться в повідомленні.

З боку Росії до складу організації увійшли підрозділи і військові частини Повітряно-десантних військ. Зараз їх перекидають на території Казахстану. При цьому передові підрозділи зі складу ОДКБ вже приступили до виконання поставлених завдань, зазначили в секретаріаті.

Нагадаємо, протести в Казахстані спалахнули на початку 2022 року проти підвищення ціни на скраплений газ. Демонстранти заявили про безстрокову акцію. Вимоги знизити вартість газу переросли в заклики до відставки президента і уряду. В країні відключили інтернет, правоохоронні органи стягнули військову техніку, проводять арешти.

На тлі протестів уряд Казахстану подав у відставку і президент країни Касим-Жомарт Токаєв її прийняв.